Personen die onderstand genieten mogen eind oktober rekenen op een verhoging. Zij zullen in plaats van SRD 350 dan SRD 1250 ontvangen. Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (Biza) zou binnen de Raad van Ministers hebben gepleit om het bedrag voor deze groep omhoog te trekken. De regeringsraad kon zich terugvinden in dit voorstel en is er akkoord mee gegaan.
Somohardjo beseft dat dit voor de mensen een druppel op een hete plaat is, maar garandeert tegelijkertijd de mensen die onderstaand genieten wederom een verhoging wanneer er financiële ruimte is.
Onderstaand is een uitkering voor mensen die wel bij de overheid hebben gewerkt, maar geen recht hebben op pensioen. Het gaat onder andere om:
– schoonmaaksters en bewakers die geen volle dagtaken hebben
– ambtenaren die met hun 60 ste uit dienst zijn gegaan, met een minimale diensttijd van vijf jaar
– ambtenaren die voor hun 60 ste uit dienst zijn met een minimale diensttijd van tien jaar en
– ambtenaren die nooit een vaste aanstelling hebben gehad.
Door het optrekken van het bedrag voor onderstaand genietenden is dit gelijk gekomen met de uitkering van het Algemeen Oudedagsvoorziening (AOV).