Dayanand Dwarka, lid van de politieke raad van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP), heeft gisteren per brief zijn lidmaatschap van de oranje partij opgezegd. Na dertien jaar lid te zijn en een wezenlijke bijdrage te hebben geleverd aan de VHP, zegt hij vandaag op een persconferentie genoodzaakt te zijn deze stap te nemen. Hij voegt eraan toe dat hij nog geen afscheid neemt van de politiek. Dwarka maakt duidelijk dat de Nationale Democratische Partij (NDP) absoluut geen optie is, want deze partij is volgens hem verantwoordelijk voor de slechte financiële situatie waarin het land verkeert.
ADVERTENTIE |
Hij heeft eveneens geen ambities om een eigen politieke partij op te richten. Volgens de politicus tevens vakbondsman wil hij deze zaken publiekelijk duidelijk maken, zodat er geen speculaties ontstaan dat hij de paarse partij gaat ondersteunen. “Ik herken mijn partij niet meer,” zegt hij. Hij is het niet eens met de politieke handelingen en gedragingen van de voorzitter van de VHP, Chandrikapersad Santokhi.
Verregaande afspraken voor samenwerking met de NDP
De politicus is van oordeel dat de VHP verregaande afspraken heeft na de verkiezingen van mei 2020 om deel uit te maken van een regeercoalitie met de NDP. Dwarka legt uit dat de VHP-voorzitter dit te kennen heeft gegeven tijdens een interview met een lokaal dagblad. Volgens Dwarka haalt Santokhi aan dat een eventuele samenwerking tot stand kan komen wanneer de situatie van dien aard is dat er geen andere keus is.
Volgens Dwarka is er altijd een keus en het gaat om een strijd tegen het kwade, in deze de NDP. Het kan nimmer de bedoeling zijn om na het strijden tegen het kwade deel te gaan uitmaken van het kwade. Daarnaast kan er altijd een wezenlijke bijdrage geleverd worden vanuit de oppositiebanken. Jammer genoeg wordt deze optie nog te weinig benut, vindt hij. Dwarka benadrukt dat hij gaat voor verandering van het huidige beleid van deze regering en niet voor continuering ervan. Het is het huidige beleid dat ervoor zorgt dat het volk armer wordt.
De aanname van de Wet wijziging kiesstelsel noemt hij een scenario dat is opgezet met de bedoeling dat de VHP na de verkiezingen zal samenwerken met de NDP. De VHP gaat niet in samenwerkingsverband na de verkiezingen verraad kunnen plegen. Na de verkiezingen gaat het partijcongres moeten bepalen of de VHP in zee zal gaan met de NDP. Het congres gaat dit goedkeuren, legt Dwarka uit, want volgens hem bestaat een groot deel van hen uit jaknikkers.
Dwarka benadrukt dat de VHP zich ervan bewust is dat het behalen van 28 en meer zetels, geen makkelijke opgave is. Bij het verkondigen ervan is het dan ook ongeloofwaardig overgekomen.

Vishmohanie Thomas