De badmintonspelers Miracle Abdillah en Rivano Bisphan hebben voor de tweede keer hun meerdere moeten erkennen tegen de Peruanen Adriano Viale en Rafaela Munar. Suriname verloor zaterdag in de halve finale van de gemengd dubbel in twee sets (6-21 en 7-21) en eindigde hiermee op de derde plaats op de derde Zuid-Amerikaanse Jeugdspelen. In de hal van Estadio Cubierto de Newell“s begon Suriname slecht, ondanks Viale en Munar voor deze ontmoeting twee keer hadden gespeeld.
Beide badmintonspelers van Peru kwamen in het enkel en dubbelspel uit. De Peruanen toonden geen teken van vermoeidheid en pakten de eerste set makkelijk. Ook in de tweede set konden Abdillah en Bisphan niet revancheren. Viale en Munar wonnen van Bisphan en Abdillah in het enkelspel.
āWij zijn een beetje zenuwachtig gestart en dat kon je zien aan onze servicefouten, die wij vandaag hebben gemaakt. Wij hebben vandaag alleen meer servicefouten gemaakt dan de twee eerdere wedstrijden, die wij hebben gespeeld. Je merkte ook dat het spelpatroon niet werkte. Beide spelers van Peru waren goed. Wij hadden gemikt op Munar, maar je zag dat zij gewoon beter is. Niet alleen werkte ze onze aanval makkelijk weg, ze sloeg daarna de shuttle op moeilijke plaatsen,ā geeft trainer Gilmar Jones aan.
De coach geeft verder aan dat het niveauverschil in deze ontmoeting duidelijk zichtbaar was. āHet gat met BraziliĆ« en Peru is enorm, zowel bij de jeugd als senioren. Het zal ons echt een paar jaren kosten willen, wij het niveau van hun naderen.ā
Over het algemeen is de trainer tevreden met de prestatie van zijn pupillen. āHet is na jaren dat de badmintonspelers weer een medaille terugbrengen naar Suriname. Ik had al eerder aangegeven, dat een podiumplaats wel zit in het dubbelspel, maar bij het enkelspel kunnen wij geen vuist maken.ā Jones vindt ook jammer dat Al-Hassan Somedjo niet meer is afgereisd. āIk weet zeker dat ik nog een medaille zou halen bij het jongens dubbelspel.ā
De finale van de gemengd dubbel wordt een Peruaanse aangelegenheid. Sharum Durand en Fernanda Munar versloegen de Chilenen Benjamin Bahamondez en Valentina Vasquez in de andere halve finale met 21-7 en 21-11.
De Peruanen en Brazilianen hebben op het onderdeel badminton gedomineerd. De jongens enkel finale gaat tussen Viale en Durand en bij de meisjes speelt Munar de finale tegen de Braziliaan Juliana Viana. In het jongens dubbelspel, spelen Viale en Durand de finale tegen de Brazilianen Klerton de Carvalho en Joao Mendonca. Bij het meisjes dubbelspel nemen de Brazilianen Maria da Cruz en Viana het op tegen Fernanda en Rafaela Munar.