Janiek Pomba windt er geen doekjes om: ook dit jaar is hij erop uit als eerste over de eindstreep te gaan in de eerste etappe van de twintigste South American 10k Road Classic Race. De tien kilometer wegwedstrijd gaat vanmorgen om zes uur van start vóór het presidentieel paleis, waar ook de finish is.
Pomba kijkt er enthousiast naar uit. “Ik verwacht dat ik de titel weer in de wacht sleep”, aldus de atleet uit Brokopondo die de vorige twee edities ook al won. In zowel 2020 als 2021 was hij de snelste in het eerste deel van de jaarlijks terugkerende drieledige cyclus.
In december van het vorig jaar troefde Pomba een paar atleten uit Guyana af. Onder andere Marlon Nicholson, Odwin Tudor, Winston Missigher, Zachary Thomas en Cleveland Thomas gingen na de Surinamer over de eindstreep. De titelverdediger is van plan zij concurrenten uit het westen ook dit jaar achter zich te laten. “Ze moeten hun beste race lopen.”
Ook de jubileumeditie van de South American Road Classic Race heeft een prijzenpot in Amerikaanse dollars. De winnaar tot en met de nummer zes bij zowel de mannen als de vrouwen worden beloond met respectievelijk 800, 500, 300, 250, 200 om 150 US-dollars.
Naast de tien kilometer wedstrijd staat er ook een vijf kilometer race op programma. De winnaar bij zowel de mannen als de vrouwen ontvangt 150 US-dollar, terwijl de nummer twee tot en met de nummer zes 125, 100, 75, 50 om 25 dollar krijgen. Aan de vijf kilometer wedstrijd mogen alleen ingezetenen meedoen.
De loop voor pupillen van verenigingen aangesloten bij de Surinaamse Atletiekbond (SAB) heeft een prijzenpot van SRD 3200; SRD 1400 voor de winnaar en SRD 1000 om SRD 800 voor respectievelijk de nummer twee en de nummer drie.