51 personen riskeren celstraf van 30 weken voor het niet betalen van een boete voor het rijden zonder een rijbewijs. Sinds 1 oktober tot heden heeft het Openbaar Ministerie (OM) 51 processen-verbaal gehad waarbij men heeft deelgenomen aan het verkeer terwijl men niet in het bezit is van een rijbewijs. Hen werd een boete van SRD 7500 opgelegd.
“Niemand is komen betalen”, zegt Sudesh Sewgobind, substituut-officier van justitie bij het OM, tegenover journalisten. Er is een sms gestuurd naar de mensen dat ze hun boete moeten betalen. Dit is gedaan zodat de zaak buiten proces wordt afgewikkeld. “Dan nog is men niet verschenen”, zegt Sewgobind.
Het OM is bezig om al deze zaken klaar te maken om voorgelegd te worden aan de kantonrechter. Volgens planning moet dat in januari geschieden. Sewgobind geeft aan dat het een snelrechtzittingen worden waardoor het in één zitting afgewikkeld kan worden. Het OM zal SRD 7500 vorderen. Deze wordt gekoppeld aan een hechtenis van 30 weken. De rechter spreekt een vonnis uit en het wordt daarna betekend aan de verdachte. Als die geen uitvoering geeft aan het vonnis wordt het uitgevoerd. “Betaalt men dat niet, dan gaat men 30 weken zitten”, zegt hij.
Hij legt uit dat met de wijziging van de Rijwet in maart 2022, het rijden zonder een rijbewijs geen overtreding meer is. Het wordt nu gecategoriseerd als een misdrijf. Op dat misdrijf kan een maximum geldboete worden opgelegd van SRD 25.000. Het OM heeft beslist dat voor deze overtreders per 1 oktober 2022 een boete van SRD 7500 wordt opgelegd. Sedertdien tot heden heeft het OM 51 processen-verbaal gehad waarbij men heeft deelgenomen aan het verkeer terwijl men niet in het bezit was van een rijbewijs. Dit is bij wegcontroles geweest. Er is hen toen een boete opgelegd van SRD 7500.
Het OM heeft gisteren een meet en greet sessie gehad met journalisten. Daar heeft waarnemend procureur-generaal Paragsingh aangegeven dat het OM meer toegankelijk wil zijn voor de media en de samenleving. Zo werden de journalisten geïnformeerd over de diverse projecten waarmee het OM mee bezig is en wat de diverse afdelingen doen.
Ook heeft de lancering plaatsgevonden van een eigen website en heeft het OM zelfs zijn Facebookpagina alwaar de samenleving terecht kan voor informatie.