Romeo Hoost, een van de nabestaanden van de 8 decemberkwestie, is niet te spreken over de benoeming van Desi Bouterse tot erevoorzitter door het hoofdbestuur van de NDP. Volgens hem had de partij dit nooit moeten doen als er enig respect was naar de buitenwacht toe. In zijn ogen is Bouterse een crimineel en veroordeelde moordenaar.
ADVERTENTIE |
Hoewel hij zich niet kan voorstellen dat de partij dit heeft gedaan, vindt hij het aan de andere kant goed, zodat de buitenwereld kan zien hoe dom ze zijn. In gesprek met Stanvaste Radio betreurt Hoost dat president Chan Santokhi naast de goede dingen veel fouten heeft gemaakt, waardoor het volk in 2025 tegen hem zal stemmen en voor de NDP zal kiezen.
De politieke organisatie heeft een doel bij verkiezingswinst en dat is Bouterse gratie te verlenen. Hoost zegt dat de nabestaanden niet stil zullen zitten, maar naar het Inter Amerikaans Hof voor de Mensenrechten zullen gaan om hiertegen te protesteren.
Het stoort Hoost dat Santokhi in het openbaar nooit gezegd heeft wat hij met Bouterse heeft besproken kort na zijn verkiezingswinst. Vermoedelijk houdt de ex-president zich schuil in Suriname, omdat hij nooit buiten Suriname zou kunnen gaan.
Of het huidige staatshoofd weet waar zijn voorganger zich schuilhoudt, kan de nabestaande niet met zekerheid zeggen. Hij heeft wel moeite met het slappe optreden van het Openbaar Ministerie in dit alles.
Hij zag liever dat de vervolgambtenaren regelmatig onaangekondigd invallen deed in zijn woning en alle telefoongesprekken van de NDP-top en Ingrid Bouterse-Waldring aftapten. Ze zouden binnen mum van tijd kunnen achterhalen waar Bouterse zich bevindt, aldus Hoost.