Telesur bevestigt dat het te maken heeft gehad met een interne belkaartfraudezaak van SRD 71 miljoen. Het incident werd onlangs ontdekt en er is onmiddellijk actie ondernomen om de situatie aan te pakken, in nauwe samenwerking met de relevante autoriteiten, staat in een persbericht van het telecombedrijf.
ADVERTENTIE |
Na de ontdekking van de fraude heeft Telesur direct aangifte gedaan bij de politie. In verband met de zaak is er een medewerker in verzekering gesteld. De interne veiligheidsmaatregelen zijn aangescherpt en er is een grondig onderzoek gestart om alle betrokkenen in beeld te brengen en de verduisterde middelen terug te vorderen.
“De veiligheid en het vertrouwen van onze klanten zijn voor ons van het grootste belang,” aldus een woordvoerder van Telesur. “Wij hebben alle noodzakelijke maatregelen genomen om ervoor te zorgen dat dergelijke incidenten zich niet meer voordoen. We sluiten niet uit dat er meerdere individuen bij deze fraude betrokken zijn en doen er alles aan om dit volledig in kaart te brengen.”
Om toekomstige fraude te voorkomen, heeft Telesur een reeks aanvullende beveiligingsprotocollen geïmplementeerd. Deze maatregelen zijn erop gericht om de integriteit van hun diensten te waarborgen en het vertrouwen van hun klanten te behouden.
“Telesur blijft zich inzetten voor het leveren van betrouwbare en veilige telecommunicatiediensten. Wij waarderen het voortdurende vertrouwen en de steun van onze klanten en streven ernaar de hoogste normen op het gebied van integriteit en veiligheid te handhaven,” voegde de woordvoerder toe.
De onderzoeken zijn nog gaande. Telesur zal verdere updates verstrekken naarmate er meer informatie beschikbaar komt. Klanten worden verzekerd dat hun belangen en veiligheid voorop staan in deze situatie, aldus het persbericht.