Cavalier FC is de nieuwe clubvoetbalkampioen van het Caribisch gebied. De landskampioen van Jamaica rekende in de finale van de Concacaf Caribbean Cup af met Cibao uit de Dominicaanse Republiek. Cavalier volgt Robinhood op, die vorig jaar ten koste van de Jamaicaanse club de titel in de wacht sleepte. De rood-groenen kwamen dit jaar niet verder dan de kwartfinale van de CFU Shield waarin ze hun meerdere moesten erkennen in Grenades van Antigua en Barbuda.
Vorig jaar verloor Cavalier in de Concacaf Caribbean Cup beide finalewedstrijden van Robinhood, maar dit keer maakte het team geen fout tegen Cibao. Vorige week won Cavalier de heenwedstrijd in Kingston met 1-0 en alhoewel woensdagavond de return in Santiago de los Caballeros met 2-1 werd verloren werd de Jamaicaanse ploeg vanwege uitdoelpunten alsnog kampioen. Het is de eerste Concacaf Caribbean Cup-titel voor Cavalier die zich tegelijk samen Cibao geplaatst heeft voor de Concacaf Champion Cup die op 4 februari van start gaat.
Surinaams tintje
Het kampioenschap van Cavalier heeft een Surinaams tintje. Het leeuwendeel van de doelpunten van de Jamaicaanse club in het toernooi werd gescoord door Shaquille Stein. De Surinaamse aanvaller scoorde vorig week het winnend doelpunt in de finalewedstrijd en eindigde het toernooi als topscorer met acht goals in acht wedstrijden.
Stein scoorde vier keer in de groepsfase, drie keer in de halve finale tegen Moca uit de Dominicaanse Republiek en een keer in de finale tegen Cibao waarmee hij de topscorerstitel veiligstelde. Stein zorgde er dinsdagavond voor dat ook Suriname gezien werd door tijdens de prijsuitreiking met de Surinaamse vlag rond te lopen.
De inmiddels 24-jarige aanvaller is geen onbekende in het Surinaamse voetbal. Stein heeft het grootste deel van zijn carriĂšre doorlopen bij Surinaamse clubs. Hij begon in de jeugd van Voorwaarts en maakte later de overstap naar Robinhood.
Vervolgens verhuisde Stein naar Leo Victor en kwam hij ook een jaartje uit voor Inter Wanica in de Eerste Divisie. Sinds maart dit jaar voegde de spits een nieuwe bladzijde aan zijn loopbaan toe door een contract te tekenen bij Cavaliers FC.
Stein heeft met zijn prestaties de aandacht van Stanley Menzo afgedwongen. De bondscoach van de nationale selectie van Suriname erkent dat met Gleofilo Vlijter, Sheraldo Becker en Dylan Vente de concurrentie voor een plek in de aanval hoog is, maar volgt de verrichtingen van de spits van Cavalier nauwlettend.
Naast Cavalier en Cibao heeft ook Real Hope zich geplaatst voor de Concacaf Champions Cup. Het team uit HaĂŻti versloeg Moca in de strijd om de derde plaats. Cavaliers kwalificeerde zich door het binnenhalen van het kampioenschap meteen voor de achtste finale van de Champions Cup, terwijl semikampioen Cibao en de nummer drie Moca vanaf de groepsfase meedoen.