Maurice Roemer blijft voorlopig aan als governor van de Centrale Bank van Suriname (CBvS). Binnen de politieke top was afgesproken dat coalitiepartner NPS een kandidaat mocht voordragen voor deze positie, maar volgens president Jennifer Simons is er geen haast bij deze kwestie.
Tijdens een persconferentie vorige week gaf het staatshoofd aan dat de regering momenteel niet bezig is met dit onderwerp. “Als de governor zelf besluit iets anders te willen doen, of als hij wordt vervangen, zal dat op dat moment met de gemeenschap worden gedeeld,” aldus Simons.
Roemer werd op het laatste moment door de regering-Santokhi benoemd voor een termijn van zeven jaar, wat betekent dat zijn dienstverband pas in 2032 eindigt. Deze benoeming gebeurde op grond van de Bankwet van 2022, waaraan het vorige kabinet zich genoodzaakt zag te voldoen.
President Simons gaf tijdens de persconferentie weinig commentaar over de situatie, wat erop kan wijzen dat het nieuwe kabinet niet volledig voorbereid was op deze lopende benoeming. Een alternatieve mogelijkheid om Roemer te vervangen zou zijn het afkopen van zijn contract, maar hierover deed Simons geen uitspraken.