Stanley Soeropawiro, minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB), is van mening dat alle activiteiten binnen zijn ministerie weer volgens de vastgestelde procedures moeten verlopen. Hoewel er op papier een structuur bestaat, ontbreekt deze in de praktijk grotendeels. Het systeem moet eerlijk zijn, benadrukt de minister.
Volgens hem moeten de behoeftigen als eerste geholpen worden, in tegenstelling tot mensen die via âboro pasiâsâ hun zaken regelen. De vele klachten over het grondbeleid, die al jaren bekend zijn, worden momenteel in kaart gebracht om te onderzoeken waar aanpassingen nodig zijn.
Soeropawiro houdt vast aan het regeerakkoord waarin staat dat de regering kiest voor een eerlijk en transparant beleid. In een interview met Sun Web TV gaf hij aan dat er veel vraagstukken zijn die opgelost moeten worden. Een betere werkplek en een heldere structuur moeten ertoe leiden dat het ministerie een voorbeeld wordt voor de rest van de regering.
De minister benadrukt dat de regering de problemen niet alleen kan oplossen. Mensen die al een perceel en huis hebben, moeten beseffen dat ook anderen de kans moeten krijgen om een kavel aan te vragen. Daarnaast wil Soeropawiro afrekenen met voortrekkerij en corruptie binnen zijn departement. Vooral behoeftigen en mensen met een beperking moeten eveneens in aanmerking komen voor een perceel.
De bewindsman stelt dat het digitaliseren van processen binnen zijn ministerie noodzakelijk is om gronduitgifte op een correcte en transparante manier te laten verlopen.