Meer dan een half miljoen mensen in Vietnam worden geëvacueerd vanwege de naderende tyfoon Kajiki. Naar verwachting arriveert de tropische cycloon morgen aan de oostkust van het land. Dat kan leiden tot hevige regenval, overstromingen en aardverschuivingen.
De inwoners van verschillende kustprovincies zijn daarom door de Vietnamese autoriteiten gesommeerd het gebied te verlaten. Ze kunnen onder meer terecht in scholen en in andere publieke gebouwen. Tientallen vluchten zijn geannuleerd en boten moeten aangemeerd blijven.
Volgens het Amerikaanse Joint Typhoon Warning Center trok Kajiki met een snelheid van 175 kilometer per uur over de Zuid-Chinese Zee. Het centrum verwacht dat de tyfoon nog in kracht zal toenemen voordat Kajiki de kust bereikt. Volgens het Global Disaster and Coordination System (GDACS) kunnen er windsnelheden van maximaal 185 kilometer per uur worden verwacht.
Stormseizoen
De autoriteiten in Vietnam maken zich zorgen om de gevolgen van de tyfoon. Bijna een jaar geleden vielen er honderden doden toen tyfoon Yagi aan land kwam. De Vietnamese overheid vreest dat deze tyfoon even krachtig zal zijn als toen. Het leger is ingezet om hulp te bieden waar nodig.
Tropische cyclonen komen vaak voor in Vietnam, met name in de periode tussen mei en november. Kajiki is de vijfde die Vietnam dit jaar treft. De afgelopen zeven maanden zijn al meer dan honderd mensen omgekomen als gevolg van natuurgeweld, volgens de Vietnamese autoriteiten.