Paus Franciscus heeft voor duizenden gelovigen op het Sint-Pietersplein in Rome de jaarlijkse paaszegen uitgesproken, het urbi et orbi. Voorafgaand aan de zegen hield de paus zijn traditionele paastoespraak.
Daarin stond de paus stil bij terrorisme. Hij noemde het een “blinde en wrede vorm van geweld die nog steeds bloed vergiet in verschillende delen van de wereld”. Als voorbeelden noemde hij de recente aanslagen in België, Turkije, Nigeria, Tsjaad, Kameroen, Ivoorkust en Irak.
De paus zei dat “onze wereld vol is van mensen die lichamelijk of geestelijk lijden”. Als redenen voor “onbeschrijfelijk lijden” noemde Franciscus “wrede misdaden” en “grootschalige conflicten”.
Na de toespraak en de zegen wenste Franciscus iedereen een fijne Pasen en sprak hij, zoals gebruikelijk, zijn dank uit voor de Nederlandse bloemen op het Sint-Pietersplein.
Het is de vierde paasviering die de paus leidt sinds hij in 2013 werd verkozen. Voor de mis twitterde de 79-jarige Franciscus dat “liefde zegeviert over haat, leven over dood”.
De beveiliging op het Sint-Pietersplein is aangescherpt vanwege de aanslagen in Brussel en Parijs. Aanwezigen werden gecontroleerd voordat ze het plein op mochten en er is veel politie aanwezig.
Bij de viering zijn ook enkele prominente gasten aanwezig, zoals Albert II, de voormalige koning van België, en zijn vrouw.
NOS

