Ex-president Francisco Flores van El Salvador is onder huisarrest geplaatst. Hij wordt beschuldigd van corruptie en het verduisteren van miljoenen tijdens zijn presidentschap van 1999 tot 2004. Flores was maandenlang voortvluchtig nadat Interpol een internationaal arrestatiebevel tegen hem had uitgevaardigd.
Gisteren meldde de ex-president van het Midden-Amerikaanse land zich volkomen onverwacht bij de rechter in San Salvador. Die besliste dat hij onder huisarrest het verdere onderzoek moet afwachten.
Bahama’s
Minister van Justitie Benito Lara betreurde dat besluit. Hij vindt dat de rechter Flores naar de gevangenis had moeten sturen, omdat de ex-president op de vlucht was geslagen.
Eerder dit jaar wees een onderzoek van het parlement uit dat Flores mogelijk 100 miljoen dollar heeft verduisterd. Het geld zou vooral afkomstig zijn uit donaties en leningen van Taiwan aan El Salvador. Het grootste deel zou de ex-president hebben ondergebracht in belastingparadijzen, zoals de Bahama’s.
NOS