Overheidspersoneel in Venezuela heeft de komende twee maanden een dag langer weekend. President Nicolas Maduro heeft besloten dat vrijdag voorlopig een vrije dag is. De maatregel is bedoeld om energie te besparen in Venezuela.
We zullen lange weekenden hebben’, zei de president in een lange televisietoespraak waarin hij een plan van zestig dagen presenteerde dat een einde moet maken aan de stroomstoringen die het land teisteren. Eerder verlengde de president al het paasweekend voor ambtenaren van twee naar vijf dagen.
Door de productiviteit te verminderen, hoopt de regering dat het land minder energie verbruikt. Het tekort is ontstaan door een lange periode van droogte, omdat de energietoevoer in Venezuela voor 60 procent afhankelijk is van waterkracht. Daarnaast gaat het energienetwerk volgens critici gebukt onder achterstallig onderhoud.
De Venezolaanse oppositie vindt het plan roekeloos met het oog op de dreigende recessie. Het land kampt ook met inflatie en voedsel- en medicijntekorten. De oppositie vraagt zich af welke invloed de extra vrije dagen hebben op scholen en ambtelijke procedures.
Stroomstoringen
Venezuela heeft al jarenlang last van stroomstoringen. De tekorten zorgen ervoor dat bewoners soms dagenlang zonder licht zitten. Om het probleem terug te dringen werden eerder al de openingstijden van winkelcentra en publieke instanties verkort.
Maduro zei nog niet hoe de maatregel precies moet leiden tot minder energieverbruik. De rest van het plan wordt later op donderdag gepresenteerd.
De Volkskrant
Bewerkt door: Redactie