In een populaire gaybar in Orlando, in de Amerikaanse staat Florida, zijn doden gevallen bij een schietpartij. De politie spreekt van ongeveer twintig doden, maar kan nog geen exact aantal noemen. Er zijn 42 gewonden naar verschillende ziekenhuizen in de stad gebracht.
De schutter is doodgeschoten in een vuurgevecht met de politie. Hij had een machinegeweer en een pistool bij zich en had mogelijk explosieven op zijn lijf. De politie onderzoekt dat nu.
De schutter heeft een tijdje een aantal mensen gegijzeld gehouden in het gebouw. Dertig mensen werden door de politie ontzet.
Over de motieven van de schutter is nog niets duidelijk; de politie sluit niets uit. De politie behandelt de zaak als een terreurdaad. De FBI leidt het onderzoek. Er wordt rekening gehouden met moslimterreur, maar er wordt ook niet uitgesloten dat de man een eenling, een ‘lone wolf’, was of dat het gaat om een ‘hatecrime’, zegt een FBI-agent.
Amerikaanse media melden dat de schutter een Amerikaan is met Afghaanse ouders, de 29-jarige moslim Omar Mateen uit Port St. Lucie. De politie heeft dat nog niet bevestigd.
De club, Pulse, is een gaybar in het toeristische uitgaanscentrum van de stad. De nachtclub riep na de eerste schoten mensen via Facebook op snel naar buiten te gaan.
Ooggetuigen vertelden aan de krant de Orlando Sentinel dat zij ongeveer veertig schoten hoorden. De schietpartij was rond 02.00 lokale tijd, tegen sluitingstijd. Er zouden ongeveer 320 bezoekers binnen zijn geweest. De politie roept mensen die tijdens de schietpartij in de nachtclub waren op om zich aan te melden. “Alle informatie kan bijdragen aan het onderzoek,” twittert de politie.
De omgeving werd afgezet door zwaarbewapende politiemensen en de lokale explosieven opruimingsdienst werd opgeroepen. Bij een van de ziekenhuizen in de buurt zijn speurhonden van de politie ingezet. De aanleiding daarvoor is nog niet bekend.
NOS