De Amerikaanse president Donald Trump en de Canadese premier Justin Trudeau hebben de historische en belangrijke band tussen de VS en Canada benadrukt tijdens hun eerste ontmoeting.
Trump roemde in een gezamenlijke persconferentie de samenwerking met Canada en zei op handelsgebied alleen wat ‘kleine aanpassingen’ te willen doen.
De president sprak opnieuw over zijn handelsrelatie met Mexico om de verschillen met de relatie met Canada te benadrukken. “In Mexico was vele jaren sprake een transactie die niet eerlijk was voor de VS. Met Canada is dat een stuk minder ernstig”.
De samenwerking met Canada draait wat Trump betreft naast de handel tussen beide landen ook om het mogelijk maken van migratie tussen beide landen. Een grote nadruk ligt wat Trump betreft op het waarborgen van veiligheid op het continent.
Betrekkingen
Trudeau haalde het belang aan van de overeenkomsten die beide landen sloten. Ook zei hij dat inwoners van beide landen sterk afhankelijk zijn van de economische betrekkingen tussen de VS en Canada. Hij benadrukte het wederzijdse respect tussen beide landen, ook al zijn er soms verschillen van inzicht.
Beide leiders stelden dat ze zich samen in zullen zetten om ervoor te zorgen dat werkenden in beide landen baat hebben bij hun overeenkomst.
NU.nl/Reuters