Theresa May is bereid af te treden als het Lagerhuis haar brexit-deal steunt. Dat heeft ze gezegd op een bijeenkomst met fractieleden van haar Conservatieve Partij. Daarna kwam ze met een officiële verklaring.
“Ik weet dat er wordt verlangd naar een nieuwe benadering en nieuw leiderschap in het vervolg van de uittredingsprocedure en ik zal daarbij niet in de weg staan,” schreef May.
Er werd al rekening gehouden met het aanbod van May om plaats te maken voor een ander. Het wordt gezien als haar laatste troefkaart om de deal die ze met de Europese Unie heeft gesloten over uittreding van het Verenigd Koninkrijk door het parlement te loodsen.
Zes opties
Het Lagerhuis vergadert vandaag over de te kiezen koers bij die uittreding. Lagerhuisleden hebben zestien plannen ingediend bij parlementsvoorzitter John Bercow. Hij bepaalt over welke voorstellen vanavond wordt gestemd. Het kan dan gaan over bijvoorbeeld een nieuw referendum of een no-deal-brexit.
Waarschijnlijk kiest Bercow ongeveer zes opties, waarover vanavond wordt gestemd. Naar verwachting laat premier May een dezer dagen ook weer over haar deal met Brussel stemmen. Die afspraken werden al twee keer met overmacht weggestemd.
NOS