Vanwege het toenemende aantal coronabesmettingen gaat Bonaire vanaf donderdag twee weken in lockdown, zegt gezaghebber Edison Rijna. Dinsdag liep het aantal op tot 298. Er komt een avondklok, de scholen gaan dicht tot na de paasvakantie (dat is tot 12 april) en er gaat een alcoholverbod gelden.
ADVERTENTIE |
De lockdown gaat pas donderdag in om de verkiezingen in Nederland niet in gevaar te brengen (Bonaire is een bijzondere gemeente van Nederland).
Veel mensen zijn besmet met de Britse variant van het virus. In veel gevallen is er een verband vastgesteld met een feest in een kroeg, waar werd gedanst en gezongen. Op Bonaire zijn niet-essentiële winkels al gesloten en de horeca mag alleen open voor afhalen. Restaurants en bars van hotels mogen wel openblijven voor eigen gasten: op het eiland komen ondanks het negatieve reisadvies nog altijd toeristen.
NOS