Het gaat beter met de Braziliaanse president Jair Bolsonaro, nadat hij gisteren met spoed moest worden opgenomen in het ziekenhuis. Hij werd opgenomen met een darmobstructie, maar knapte op nadat er een maagsonde was ingebracht. Dat meldt de regering op gezag van het ziekenhuis in São Paulo. Bolsonaro heeft geen koorts of buikpijn.
De 66-jarige politicus werd in de nacht van zondag op maandag voor de tweede keer in een half jaar opgenomen in het ziekenhuis met buikpijn. Hij was in juli al eens voor vier dagen in het ziekenhuis opgenomen wegens een darmobstructie.

De regering laat weten dat de politicus vooruitgang boekt en al een korte wandeling heeft gemaakt in de gangen van het ziekenhuis. De dokters bekijken of er nog een ingreep nodig is.
Bolsonaro werd in september 2018 neergestoken tijdens de verkiezingscampagne. Hij kreeg een mes in de buikstreek. Sindsdien heeft hij al minstens vier operaties aan het spijsverteringsstelsel moeten ondergaan.
Verkiezingen
In oktober vinden in Brazilië presidentsverkiezingen plaats. Bolsonaro wil zich daarvoor opnieuw kandidaat stellen.
AD