In Guyana is een hoeveelheid cocaïne en marihuana aangetroffen in een buitenlands vliegtuig met een totale waarde van 484,5 miljoen Guyanese dollar (ongeveer US$ 2.315.570 miljoen). Het vliegtuig zou zondag illegaal zijn geland in de plaats Mahdia, meldt News Room.
Het hoofdbureau van de politie in Guyana zei in een verklaring, dat het gaat om 290,2 kilo aan cocaïne (250 pakjes) ter waarde van 435,3 miljoen Guyanese dollar (ongeveer US$ 2.080.428 miljoen). Ook werd 54,6 kilo aan marihuana onderschept in 50 pakjes met een waarde van 49,1 miljoen Guyanese dollar (ongeveer US$ 234.663).

Twee personen die onmiddellijk werden gearresteerd nadat het vliegtuig was geland, zijn geïdentificeerd als Mateus Vinicius Pontes Alberto, een 23-jarige Braziliaanse staatsburger, en Rodrigues Canon Dandres Estiven, een 43-jarige Colombiaanse staatsburger.
Mobiele telefoons en gps-toestellen van de mannen werden in beslag genomen. Ze werden zondag laat naar de hoofdstad, Georgetown, vervoerd terwijl de politie haar onderzoek uitvoerde.
Politieagenten in het binnenland vertelden aan News Room dat het kleine vliegtuig (N5470Z) grote pakketten cocaïne vervoerde met een label met de tekst “King Coca 30”.
Het vliegtuig landde zondag even na 14.00 uur (lokale tijd) toen het werd onderschept door de politie in het gebied.
Het witte Cessna skyline eenmotorige vliegtuig is vermoedelijk afkomstig uit Venezuela.