Bij een treinongeluk nabij de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires zijn minstens negentig mensen gewond geraakt. Een passagierstrein kwam in botsing met een locomotief en een lege goederenwagon.
Het incident vond plaats toen de passagierstrein onderweg was van Buenos Aires naar de noordelijke buitenwijken. Rond 10.30 uur lokale tijd ontspoorde de trein op een brug in de buurt van de wijk Palermo na de botsing met de goederenwagon. Autoriteiten zijn nog bezig met het onderzoek naar de reden waarom de goederenwagon zich op het spoor bevond.
Bij een bezoek aan de plaats van het ongeluk benadrukte burgemeester Jorge Macri dat er nog te weinig informatie beschikbaar is over de omstandigheden rondom het incident. Hij prees echter de snelle reactie van de hulpverleners.
Minister van Transport Franco Mogetta verklaarde dat “meerdere mogelijke oorzaken worden onderzocht” met betrekking tot het ongeval. Hij acht het niet uitgesloten dat de signalen mogelijk niet goed hebben gewerkt als gevolg van kabeldiefstal.
Ter plaatse konden tientallen mensen direct worden behandeld, terwijl ongeveer dertig personen met ernstigere verwondingen naar het ziekenhuis zijn gebracht, waarvan ten minste twee per helikopter.
Passagiers vertellen aan media dat de trein enkele minuten op de brug had stilgestaan en daarna hard op de goederenwagon botste. De populaire treinverbinding mag in afwachting van het onderzoek niet worden gebruikt.