Asha Barnett, een ondernemer op Barbados, runt haar eigen sieradenstand op de Grantley Adams International Airport. In gesprek met de Suriname Herald vertelt ze enthousiast dat ze graag ziet dat er meer aandacht komt voor de creatieve sector op Barbados. Ze pleit ook voor meer jonge ondernemers die de stap durven zetten om een eigen bedrijf te starten, vooral binnen de creatieve industrie. “Op die manier kunnen mensen hun eigen inkomen bepalen,” zegt ze.
Haar bedrijf, Bead Shack 246, is gespecialiseerd in het maken van handgemaakte sieraden van natuurlijke materialen. De vriendelijke en gepassioneerde Barnett vervaardigt elk stuk met de hand, met veel liefde en aandacht voor detail.
Naast haar vaste stand op de luchthaven biedt ze ook op maat gemaakte sieraden aan voor toeristen, zowel voor reizigers die net aankomen als voor zij die vertrekken. Ze heeft een speciale tafel met al haar benodigdheden, zodat ze ter plekke aan de slag kan wanneer een toerist een speciaal verzoek heeft.
Ze gebruikt uitsluitend veilige en huidvriendelijke materialen, zoals verse zoetwaterparels, kristallen en roestvrij staal.
Barnett begon Bead Shack 246 als een bijbaan naast haar fulltime werk in sales en telecommunicatie. Na een lange werkdag gaat ze thuis aan de slag met het maken van sieraden, vaak op verzoek van klanten die via haar online shop @beadshack246 bestellingen plaatsen.

Tijdens het hoogseizoen, zoals rond kerst, is ze extra actief. Het was haar supervisor op de luchthaven die haar het idee gaf om een eigen kiosk te starten. Sindsdien maakt ze indruk op reizigers met haar ambachtelijke sieraden, rechtstreeks vanaf de luchthaven.
Barnett hoopt over enkele jaren haar eigen souvenirwinkel te openen, waar ze haar handgemaakte sieraden en andere typisch Barbadiaanse producten kan verkopen. Ze merkt dat de vraag naar authentieke, handgemaakte souvenirs, zoals slippers, hibiscusbloemen en zeeschildpadaccessoires, groot is onder toeristen.
Twee maanden geleden begon ze haar stand op de luchthaven, vlak na het regenseizoen. Ze blijft zich toeleggen op het maken van sieraden die de cultuur en schoonheid van Barbados weerspiegelen. Haar ultieme doel? Jonge meisjes inspireren en motiveren om hun eigen onderneming te starten. “Als ik het kan, kunnen zij het ook,” zegt Barnett vastberaden.