Onlangs heeft de hele wereld met verbazing kunnen zien hoe president Desi Bouterse zijn eigen regels aan zijn laars lapt. Bouterse heeft op Goede Vrijdag, een belangrijke religieuze dag voor de christelijke gemeenschap, een onoorbaar gedrag vertoond. Daar waar het volk gevraagd is zich zeer disciplinair te gedragen in verband met de partiële lockdown, waarbij fundamentele rechten van de bevolking zijn ingeperkt, toont Bouterse dat hij boven alles en iedereen staat. Hij stoort zich aan God noch gebod.
ADVERTENTIE |
Op de video die uit verontwaardiging viraal gaat, is te zien dat hij in gezelschap van meer dan tien personen zit, zo dicht mogelijk bij elkaar. Hier overschreed hij een aantal normen:
– Hij heeft geen twee meter afstand in acht genomen.
– Hij bevond zich in gezelschap van meer dan tien personen.
– Hij heeft zijn eigen mensen, in deze de Directeur Nationale Veiligheid, Daniëlle Veira, gedesavoueerd (laten vallen als een baksteen).
– Hij heeft als hoogste man van het land voor de zoveelste keer niet het juiste voorbeeld gegeven.
– Hij heeft het risico genomen om anderen te besmetten voor het geval hij zelf besmet was.
– Hij heeft ons internationaal weer te schande gezet.
Als dit alles niet genoeg is, heeft hij voor de zoveelste keer weer gelogen, toen hij bezig was met zijn ‘damage control’, nadat hij kennis kreeg van de publieke verontwaardiging. Een ironisch troostende omstandigheid is dat wij (onlangs) meerdere politici hebben zien liegen tijdens het proces van damage control, niet alleen Bouterse. Volgens Bouterse kwamen die vele mensen opdagen, nadat hij daar arriveerde. Uit een video op sociale media, blijkt dat er veel meer dan tien mensen aanwezig waren, toen hij daar kwam aanlopen. Hij had die mensen juist moeten aanspreken op hun asociaal gedrag en hij had niet moeten deelnemen aan het verfoeilijk gedrag van die mensen.
In de video was duidelijk te zien dat Bouterse in beschonken toestand daar aankwam. Wij denken dat de volgende dag bij de voortgangsbespreking van deze perikelen het zo aan toe gegaan zal zijn: Tijdens een spoedbijeenkomst met Bouterse, Veira en anderen, riep iemand die naast Bouterse zat, dat hij tequila ruikt. Veira zei toen zeer verbitterd, “komt ervan als je geen twee meter afstand houdt van de president”.
Wat zal Veira nog meer gezegd hebben?
“President, toen ik zei dat niemand naar de Tequila-party mag gaan, had ik niet bedoeld dat u wel naar de Flora-party mocht gaan. Ik had gezegd dat indien iemand naar de Tequila-party gaat, hij opgepakt zal worden. U heeft mazzel, hoewel u naar de Flora-party bent gegaan en tequila heeft gedronken, bent u niet naar de Tequila-party gegaan. Dus juridisch gezien kan ik u niet laten oppakken, want dat ‘oppakken’ gold alleen voor de Tequila-party, niet voor de Flora-party.
Wij zagen op sociale media enkele mensen Bouterse in bescherming nemen, met de stelling dat hij een volkspresident is en dat hij logischerwijs bij het volk vertoeft. De verstandsverbijstering bij deze figuren is bewezen. Wat die mensen niet beseffen, is dat Bouterse hier getoond heeft juist geen volkspresident te zijn. Hij heeft asocialen niet aangesproken op hun gedrag, waarmee het volk risico’s loopt om besmet te raken. Hij heeft zelf ook het risico genomen om het volk te besmetten. Dit, indien hij ook met het virus loopt, want het virus maakt geen onderscheid tussen mensen, dus ook niet tussen Bouterse en anderen
Waar Veira Suriname internationaal zeer positief neergezet heeft met ‘doewet’, heeft Bouterse in één keer alles tenietgedaan. Als Veira die ‘doewet’ ook bij Bouterse toegepast zou hebben, zou zij zo kunnen doorgaan voor presidentskandidaat van Suriname; daadkracht en regels zijn regels, zonder aanzien des persoons! Een gemiste kans voor Veira.
Even terzijde, Bouterse heeft zijn excuses aangeboden voor deze afgang. De excuses zouden pas aanvaardbaar zijn, indien Bouterse dezelfde behandeling zou krijgen als de jongen die wij in een video zagen. Wij zagen een video, waarbij een jongen twee harde zweepslagen kreeg van de politie. Dit, omdat hij zich niet gehouden had aan de regels van de partiële lockdown. Indien Bouterse bereid is dezelfde twee zweepslagen publiekelijk te incasseren voor dit onaanvaardbaar gedrag, kunnen wij hem vergeven in deze (Veira, doewet!). Anders, gelden de zweepslagen alleen voor het volk, niet voor Bouterse. Think about it.
Sunil Sookhlall & Kries Mahabier