Prioriteit no. 1 van de regering Bouterse is armoedebestrijding, prioriteit no. 2 is om uiteindelijk te kunnen doordringen tot de consciousness van het Nieuw Front-PL, G7 (PL, VHP, NPS, DA91, SPA, KTPI, BEP) dat wij geen vijanden van elkaar zijn, maar dat wij samen moeten werken om land en volk naar grote hoogtes te brengen.
Zeer geachte president Bouterse,
U moet het electoraat in duidelijke taal kenbaar maken, zoals het Surinaams volk van u gewend is, dat de regering Bouterse casu quo het kabinet van de president zeer gedreven (sociaal beleid gevoerd heeft) is geweest om de zeer ambitieuze (futuristische) plannen aan te kondigen zonder rekening te houden met de tegenwerking/obstructie die het (G7) Nieuw Front (conservatieve/oude koloniaal politieke partijen) oppositie in petto had.
Het kabinet Bouterse heeft vol overtuiging de ambitieuze plannen zoals Fly overs, de diepzeehaven, het spoortreinproject, de naschoolse opvang etc. aangekondigd, zonder rekening te hebben gehouden met de obstructie en tegenwerkingen vanuit het kamp van het Nieuw Front (G7), de samenwerkende politieke partijen.
Excellentie, het Surinaamse volk weet hoeveel tegenwerkingen, obstructie, doemscenario’s, takru mofo, ophitsingen, beledigingen en demonisering er was tegen dat wat een prachtig sociaal project als de naschoolse opvang voor de kinderen moest zijn. Het Nieuw Front (G7) heeft doelbewust het sociaal volks naschoolse opvang project gedwarsboomd. Het sociaal volks naschoolse opvang project was en is in de eerste instantie bedoeld om de kinderen na school op te vangen. De naschoolse opvang is primair bedoeld voor de basis/lagere schoolleerlingen van de (alleenstaande ouders/werkende ouders) sociaal zwakkeren.
Gelukkig hebben het kabinet van de president en het Minov de koppen bij elkaar gestoken om de schoolkinderen niet in de kou te laten staan, maar de naschoolse opvang een nieuwe start/boost te geven. http://www.nieuws-suriname.nl/minov-start-binnenkort-met-naschoolse-opvang-nieuwe-stijl/
President Bouterse, u moet eerlijk de tegenslag aan het volk toegeven die u moest incasseren met betrekking tot het naschoolse opvangproject. Het Nieuw Front (G7) had door obstructie de slag van het sociaal volks naschoolse opvang gewonnen. Het Nieuw Front (G7) heeft van alles gedaan om het sociaal volks naschoolse opvang project te torpederen. Zowel de naschoolse opvang als de andere sociale projecten zijn door deze oppositie getorpedeerd. Maar u bent met uw (troepenmacht/manschappen) team van deskundigen weer aan het hergroeperen geweest om voor de schoolkinderen en hun ouders te knokken. De naschoolse opvang is na de (shock and all) bombardementen van het Nieuw Front (G7) uit het (puin) as herrezen als de naschoolse opvang nieuwe stijl.
Zo snel mogelijk van punt A naar punt B met de trein. Excellentie, het volk heeft zelf mogen aanschouwen hoe het infrastructureel spoortreinproject werd en wordt bekritiseerd door het Nieuw Front met alle doemscenario’s van dien. Personen worden door de oppositie (G7) dagelijks opgehitst om het project te dwarsbomen. Paul Somohardjo ging vooruitlopen op verkiezingswinst. Zelfs zover, om de banken/financierders negatief te beïnvloeden/te bedreigen dat zij de financiering van de treinspoorlijn niet (verder) zullen afbetalen als de huidige oppositie – (Nieuw Front-PL) G7 – samenwerkende politieke partijen de verkiezing op 25 mei 2015 zal winnen.
President Bouterse, laat het Surinaamse (electoraat) volk weten dat u zich niet zomaar uit het veld laat slaan. U heeft het regeringsbeleid in de 4,5 jaar met daadkracht op uw manier en visie structureel weten aan te pakken. U heeft het regeringsbeleid zo goed als zeker weten te verdedigen ondanks (het Nieuw Front, G7 in uw kielzog) alle obstructies vanuit de oppositie – (Nieuw Front-PL) G7 – samenwerkende politieke partijen.
Excellentie, ondanks het feit dat het Nieuw Front (G7) schuimbekkend pessimistisch (hijgend in uw nek) in uw kielzog, willens en wetens het sociaal regeringsbeleid heeft gedwarsboomd, zijn er heel veel plannen
(operationele infrastructurele projecten) uit het (regeringsbeleid) sociaal akkoord voor land en volk verwezenlijkt. Leden van de oppositie kwamen vol trots, zonder gêne in de media verklaren hoe de sociale plannen van de regering Bouterse aan het afbrokkelen waren. De sociale plannen van de regering Bouterse die door de Nieuw Front (G7) werden getorpedeerd, waren eigenlijk bestemd voor het welzijn van (arm en rijk) het gehele Surinaamse volk.
Excellentie, laat het volk duidelijk uw gedachtegoed (dromen) weten zoals u zelf vaker aangeeft, dat u als volkspresident verder vanuit de (modder/toko – toko) grass roots zal werken aan de armoedebestrijding en huisvesting voor iedereen. Laat het Surinaams volk ook uw gedachtegoed weten dat armoedebestrijding samenhangt met werkgelegenheid, uitmuntende goede scholing/kennisoverdracht -(ICT/informatica). Een landelijke degelijke huisvesting van nieuwbouwwoningen en een anti-krotwoning
beleid/wetgeving.
Krotwoningen/krottenwijken staan synoniem met armoede. Armoede leidt tot criminaliteit. Om de criminaliteit preventief te beteugelen c.q. de Surinaamse samenleving beter te kunnen weren tegen criminaliteit, moeten (hbo- en wo studies) studenten op de (Hogeschool), de Anton de Kom Universiteit aangemoedigd worden om ook te kiezen voor de studierichting criminologie. Armoedebestrijding biedt ten eerste perspectief en dat primair alle krottenwoningen uit de samenleving worden verbannen met een anti-krotwoning wet.
President Bouterse, alvorens er een dieren welzijnswet moet komen, moet er een menselijke welzijnswet zijn die bekrachtigd wordt door een anti-krotwoning wet. De zorg en het welzijn van de mens staan primair centraal boven alles.
Roy Frits Lansdorf