België moet na het echec tegen Italië (2-0 nederlaag) in het duel met Ierland laten zien wel degelijk een serieuze kandidaat te zijn voor de Europese titel.
Voetbalcommentator Eddy Demarez, in Frankrijk namens de VRT aanwezig om het EK te volgen, voorspelt een zege voor de Rode Duivels. Zonder Romelu Lukaku, want die belandt op de bank, verwacht Demarez.
Nog even terug naar de verloren wedstrijd tegen Italië. Waar ging het mis?
“Het deed me denken aan het WK in Brazilië. België heeft weinig moeite met teams die minder kwaliteit hebben, maar wanneer er tactisch gevoetbald moet worden, zoals tegen Italië of Argentinië, dan lukt het niet. En waarom? Dan kom je snel bij de trainer uit.”
“Kevin de Bruyne kreeg veel kritiek, maar hij creëerde wel kansen. Eden Hazard vond ik een groter probleem. Hij was veel meer aan de bal, maar deed daar eigenlijk niets mee. Axel Witsel vond ik heel vertragend spelen. Hij nam vaak de bal eerst aan in plaats van in een keer door te spelen. Ook Romelu Lukaku was een grote ontgoocheling.”
Heeft het vertoonde spel voor wanhoop gezorgd in België?
“Geen wanhoop, wel verontwaardiging dat het team zo weinig kon laten zien tegen Italië, voor de zoveelste keer. Want ook in de oefenduels richting het EK was het spel van België verre van goed. Dat was tegen Italië weer zo. Ik vrees dat we tegen Ierland geen wonder hoeven te verwachten.”
Is het verwachtingspatroon van deze ploeg gewoon niet te hoog?
“Dat vind ik niet. Als je naar de teams op dit EK kijkt, ga je weinig selecties vinden die in de breedte sterker zijn. België moet met dit materiaal minimaal de halve finales halen. Dat moet gewoon. De verwachtingen zijn dus niet overdreven hoog.”
Krijgt België het zaterdag ook lastig met Ierland?
De Ieren hebben geen vedettes meer. Robbie Keane is er wel bij, maar hij is vooral mee als reserve en is inmiddels 35 jaar. Maar, Ierland is wel een team met veel ‘drive’ en je wint er niet zomaar van. Het zijn lopers en ze blijven georganiseerd voetballen.”
“Maar als je puur naar kwaliteit kijkt, moet België van Ierland winnen. Hetzelfde geldt overigens ook voor Zweden, dat vind ik nog minder goed spelen dan Ierland.”
Gaat Marc Wilmots nog wijzingen aanbrengen in zijn team?
“Misschien dat Lukaku eruit wordt gehaald. Je ziet dat hij op dit niveau soms nog steeds moeite heeft om een bal te controleren. Hij speelde gewoon zwak tegen Italië. Divock Origi is echter ook niet de oplossing, dat is geen kopper. En Christian Benteke is hopeloos uit vorm.”
“Yannick Carrasco en Michy Batshuayi zouden nog mijn beste aanbevelingen zijn om in het elftal te brengen. Al is het alleen maar om wat meer beweging en gretigheid in het elftal te krijgen.”
NOS