Vanwege de coronapandemie hebben zij noodgedwongen hun voertuigen ruim twee jaar lang in de garage moeten houden, maar de rallyrijders zijn weer aan de slag gegaan. De Surinaamse Auto Rally Klub (SARK) pakte de draad weer op met de Sark Ironman 4X4 Rally die vorig weekend werd verreden.
Het was officieel de eerste wedstrijd sinds de Motorcraft SARK Friyari Rally die op 29 januari 2020 werd gehouden. De autorally club had daarna de Paas Rally gepland voor 15 maart, maar die ging vanwege de coronapandemie niet meer door. Sindsdien lag het stil bij de SARK.
De autorally club organiseerde in december van het vorig jaar wel weer een rally, maar die werd onder strikte COVID-maatregelen afgewerkt. “De rally van het vorig weekend was de eerste officiële, die we hebben georganiseerd in twee jaar tijd,” benadrukt secretaris Raisa Klein van de SARK.
Donderdag, vier dagen nadat de Sark Ironman 4X4 Rally werd verreden, werd de uitslag bekendgemaakt. In de hoogste divisie, de hoofdklasse, kwamen Ildemar Fakkel en Oliver Smith als winnaar uit de bus. Ze bleven het duo A.W. Brakke en Sara Chehin voor, terwijl Alexander van Petten en Deepak Chandanie op de derde plaats eindigden.
In totaal deden 42 rallyrijders mee aan de wedstrijd. “De rijders hebben het als heel prettig ervaren, omdat de behoefte heel erg groot was. Dat was te merken aan de finish en aan het aantal inschrijvingen,” zegt Klein.
Er is nog geen datum geprikt voor de eerstvolgende rally, maar ze laat weten dat de SARK deze maand nog met een activiteitenkalender uitkomt. De autorally club kijkt nu al uit maar de Savanne Rally die gebruikelijk dicht bij het einde van het jaar plaatsvindt. “We hopen erop en bekijken het nog in hoeverre het mogelijk is het te organiseren,” zegt Klein.
Uitslagen:
H-klasse
1. Ildemar Fakkel en Oliver Smith – 70 strafpunten
2. A.W. Brakke en Sarah Chehin – 127 strafpunten
3. Alexander van Petten en Deepak Chandani – 257 strafpunten
A-klasse
1. Akshay Bhoendie en Raisha Klein – 560 strafpunten
2. Eloa van der Hilst en Stephanie Miranda – 635 strafpunten
3. Gerard Brunings en Erik Pickering – 640 strafpunten
B-klasse
1. Ashwin Ratan en Alahn Ronokarijo – 1060 strafpunten
2. Sheldon Simson en Miquel Tadimoeljo – 1064 strafpunten
3. Tidjen Kisoensingh en Davita Obergh – 1178 strafpunten