Jairzinho Rozenstruik was vastberaden zijn eerste overwinning sinds juni vorig jaar in de wacht te slepen maar moet zijn enthousiasme noodgedwongen inhouden. Zijn gevecht van zaterdagavond tegen Marcin Tybura gaat niet door. De Poolse MMA-vechter is ziek geworden en kan daardoor niet meer in actie komen.
Het gevecht was onderdeel van UFC 273 in Jacksonsville in de Veterans Memorial Arena en zou de eerste partij worden voor Bigi Boy sinds hij in september van het vorig jaar zijn meerdere moest erkennen in Curtis Blaydes.
Rozenstruik verloor op punten van de Amerikaan maar was dit keer vastberaden een positief resultaat neer te zetten. “Ik weet wat ik in mijn vuisten heb. Zodra ik mensen begin te raken hebben ze een groot probleem”, liet hij een dag voor het gevecht nog weten.
Rozenstruik verloor drie van zijn laatste vijf gevechten en was er dus op gebrand om zijn eerste back-to-back winstpartij te boeken sinds zijn overwinningen op Andrey Arlovski en Alistair Overeem eind 2019. “Maar er is niets dat we eraan kunnen doen dan Tybura een spoedig herstel toe te wensen.”
Wat er nu gaat gebeuren is nog niet duidelijk. “Maar ik ben nu in gesprek met de UFC om te kijken naar wat de andere opties zijn. Zodra dat bekend is laat ik het weten.”
Het is overigens niet de eerste keer dat het gevecht is afgelast. Bigi Boy vs Tybura zou in eerste instantie op 26 februari plaatsvinden, maar dit ging om onbekende redenen niet meer door en werd verplaatst naar 9 april.
Bigi Boy staat momenteel achtste op de ranking in de zwaargewichtdivisie van de UFC, twee plekken boven Tybura. De Surinamer heeft twaalf van zijn vijftien MMA-gevechten gewonnen. Tybura aan de andere kant heeft 22 van zijn 27 partijen in winst weten om te zetten.