Met twee speelrondes te gaan ligt Arwien Bhagwandas op koers om in de top vijf van het Pan-Amerikaans damkampioenschap te eindigen. De Candidate Federatiemeester (CMF) heeft na zeven wedstrijden negen punten verzameld en staat daarmee op de vijfde plaats in een deelnemersveld van dertig dammers. Hij is daarmee de hoogst gerangschikte Surinamer tot nog toe in het toernooi.
Bhagwandas begon als laagvlieger redelijk goed aan het Pan-Am kampioenschap. Hij presteerde het in de eerste ronde al drievoudig kampioen Ʃn titelverdediger Guno Burleson op een remise te houden, een opvallende prestatie aangezien Burleson de enige Internationaal Grootmeester (GMI) in het toernooi is en Bhagwandas debutant.
Daarna dwong hij ook nog remises af van routinier Federatiemeester (MF) William Orie en de Trinidadiaanse MF Dickson Maughn. Bhagwandas boekte vervolgens in de vierde ronde zijn eerste zege van het toernooi door de Costa Ricaan Walter Rodrig Quesada te verslaan, waarna hij ook van de Dominicaanse Republiek Oliver Nuñez won. Hij raakte zijn ongeslagen status in de zesde ronde kwijt na een verlies tegen de Haïtiaanse koploper Makendy Saint Juste, maar herpakte zich gisteren met een overwinning op Sanchez Dalmain.
Ondertussen is Burleson na een mindere start aan een opmars bezig, die gisteren weliswaar tegen een horde opbokste. Na een remise en twee nederlagen in zijn eerste drie partijen won hij drie partijen op rij voordat hij gisteren niet verder kwam dan een remise tegen de Jamaicaan Suckram Sudan Hutchinson. Burleson bezet momenteel de elfde plaats met negen punten.
Orie staat momenteel op de zestiende plaats. Hij verloor zijn eerste partij, maar bleef daarna vier speelrondes ongeslagen alvorens hij van Burleson verloor. Gisteren proefde Orie het zoet der overwinningen opnieuw door Jeremiah Amakusa uit Antigua te verslaan.
Koploper Saint Juste leidt de dans met dertien punten, twee punten meer dan zijn HaĆÆtiaanse landgenoot Louis Talien. De Fransman Frantz Forbin bezet de derde plek met tien punten, terwijl nummer vier Dominicaan Deiby Martes op negen punten staat, evenveel als Bhagwandas en nog twee andere dammers. Het verschil ligt in het aantal Sonneborn-Berger (SB) punten.
Het toernooi eindigt morgen met de negende tevens laatste speelronde.