Het nationaal mannenvoetbalteam speelt vandaag in het Franklin Essed Stadion een oefeninterland tegen Frans-Guyana. De ontmoeting dient als slotvoorbereiding in verband met deelname aan het ABCS-toernooi volgende week op Curaçao. Zoals traditioneel het geval is doen verder mee Aruba en Bonaire.
Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat Sint Maarten en Kaaimaneilanden als gastlanden ook zouden participeren, maar zij hebben zich teruggetrokken. Hoofdcoach Roberto Gödeken heeft een twintigkoppige eindselectie dinsdag bekendgemaakt. De oefenmeester heeft samen met zijn overige technische staf gelet op de kwaliteiten, prestaties op de trainingen en het gedrag van de spelers.
Verder was voor de coaches van belang dat spelers op meerdere posities uit de voeten kunnen. “Wij hebben hierdoor meerdere keuzes”, aldus Gödeken. Slechts spelers actief in de lokale competitie van de Surinaamse Voetbalbond (SVB) zijn geselecteerd.
Natio opent op 24 november tegen Bonaire. Het gastland en Aruba staan in de andere wedstrijd tegenover elkaar. De winnaars strijden twee dagen later voor de hoofdprijs, terwijl de verliezers knokken voor de derde vierde plek.
Volgens de hoofdcoach gaat Suriname voor de eretitel. Om dit doel te kunnen bewerkstelligen is het van eminent belang dat Natio het spel bepaalt. “Wij willen aanwezig zijn tijdens het spel en de bal altijd in ons bezit hebben.”
Het team zal als collectief hard moeten werken. Gödeken wil namelijk druk op de tegenstander uitoefenen om zo snel mogelijk weer in balbezit te komen en gevaar te creëren.
Er wordt echter ook rekening gehouden met mogelijke gevaren van de concurrent. Het is daarom de bedoeling dat er vanuit een gesloten verdediging geopereerd wordt. De oefenmeester erkent dat de spelers wedstrijdritme ontberen vanwege het feit dat de competitie enkele maanden stilligt.
Het tempo en ritme tijdens de oefeningen waren daarom niet op het gewenste niveau. De technische staf doet er alles aan om de spelers wedstrijd klaar te krijgen.
Gödeken heeft wel gemerkt dat de spelers kleine stappen vooruit hebben gezet. Hij gelooft dat het team een goede beurt zal maken. De selectie vertrekt maandag richting Curaçao. Op de dag van aankomst en woensdag zal er getraind worden.
Delegatie
Eindselectie: Gilberto Cronie, Anduelo Amoeferie, Dimitrio Andro, Donnovan Rellum, Dimtri Apai, Byorn Sandvliet, Jamilhio Rigters, Shaquille Cairo, Ackenie Meusa, Kevin Pandooi, Gideon Seymonson, August Hok-Ahin, Guillermo Welles, Rievaldo Doorson, Sergino Eduard, Jerrel Wijks, Ronaldo Kemble, Abraham Graves, Renske Adipi en Jual Pengel.
Technische staf: Roberto Gödeken (hoofdcoach), Raymond Mannen (assistent coach), Omperkash Puljhun (keeperstrainer), Antonius Nagelbloem (masseur), Gilberto Eind (teammanager) en Ameet Binda (logistiek).