Zijn gevecht tegen Cesar Almeida was nauwelijks achter de rug of Donovan Wisse stond al oog in oog met zijn volgende uitdager: Serkan Ozcaglayan. Terwijl hij zich klaarmaakte voor de persconferentie na Glory 83 zaterdagavond in Essen, Duitsland werd de Surinaamse middengewichtwereldkampioen door Ozcaglayan uitgedaagd voor een gevecht.
“Laten we de staredown doen!”, drong de Turk aan. “Hij is de beste vechter, ik wil nu gelijk de staredown doen.” Wisse stemde in en beide vechters staarden elkaar een minuut lang aan. Het was de aankondiging van het langverwachte gevecht waar Ozcaglayan herhaaldelijke keren om vroeg en waar Wisse zelf ook lang naar uitkeek.
“Ik zit op Serkan te wachten”, zei Wisse die zich de afgelopen maanden openlijk stoorde aan de blufpraat van de Turk. Behalve dat de Surinaamse kickbokser Ozcaglayan de mond wil snoeren, snakt hij ook naar een titelgevecht. Tot nog toe hoefde hij zijn wereldtitel die hij in 2021 veroverde maar één keer te verdedigen.
Na zijn zege in augustus 2022 tegen de Portugees Juri de Sousa stond Wisse zaterdag opnieuw een titelgevecht te wachten tegen Almeida, maar omdat de Braziliaan bij de weging van vrijdag een kilo te zwaar bleek werd de partij omgezet in een non-title fight. Wisse won het gevecht en krijgt nu de partij die hij al geruime tijd wenste.
Gemotiveerd
“Ik ben erg gemotiveerd en gebrand op Serkan. Het wordt een hele mooie wedstrijd, waarin ik als winnaar uit de ring stap”, verzekert hij. “Ik ben sowieso overtuigd van mijn eigen kunnen, anders zou ik hier niet staan en de kampioen zijn.”
Ozcaglayan heeft er ook heel veel zin in. “Ik weet dat iedereen en ook de stad Den Haag hierop wacht”, aldus de Turk die zaterdag eveneens zijn gevecht tegen de Duitser Sergej Braun won. “Ik kijk vooruit en dit is het gevecht dat iedereen wil zien. Dus let’s go! Wisse? Die gaan we wissen.”
Wisse kwam na zijn zege van zaterdag tegen Almeida op een 18-1 winst/verliesstaat te staan. De 25-jarige Surinaamse vechter boekte zeventien van zijn achttien zeges middels knock-out. De drie jaar oudere Ozcaglayan won 45 van zijn 52 gevechten waarvan 36 middels knock-out.