Suriname doet ook dit jaar weer mee aan de Pan-Am Spelen. Er zullen echter geen Surinaamse taekwondoka’s aanwezig zijn tijdens het toernooi van 20 oktober tot en met 5 november in Santiago, Chili. Tosh van Dijk en Samaki Pinas slaagden er namelijk niet in zich te kwalificeren voor het evenement later dit jaar.
ADVERTENTIE |
De vechters kwamen onlangs in het kwalificatietoernooi in Rio de Janeiro niet voorbij hun tegenstanders. Beide taekwondoka’s, die sinds zondag samen met coach Jurmen Amiena in Brazilië zijn, verschenen afgelopen donderdag op de mat.
Van Dijk moest in de gewichtsklasse -80 kg zijn meerdere erkennen in de Ecuadoriaan Carlos Caicedo, die het gevecht nipt met 2-1 won. Pinas verloor in de gewichtsklasse -64 kg van de Argentijn Jose Luis Acuna. Caicedo faalde zich te kwalificeren na een verlies in de volgende rondd terwijl Acuña zich wel plaatste voor de Spelen in Chili.
In totaal kwalificeerden 136 taekwondoka’s zich voor het hoofdtoernooi van 21 tot en met 24 oktober in Santiago. Tijdens het hoofdtoernooi bekampen ze elkaar in individuele als team evenementen op de onderdelen kyorugi (vechten) en poomsae (stijlpatronen). De vechters worden onderverdeeld in acht gewichtsklassen.
Dit keer liepen ze kwalificatie mis, maar Van Dijk en Pinas hadden eerder wel succes op een ander toernooi. Het duo kwalificeerde zich vorige maand via een kwalificatietoernooi in Costa Rica voor de Centraal Amerikaanse en Caribische Spelen (Cacso) van 23 juni tot 8 juli waarvan het taekwondo toernooi in Santo Domingo wordt afgewerkt.