De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven maakt zich zorgen over de werkloosheid in Suriname. Volgens de voorzitter van de VSB, Bryan Renten, zijn er naast de contractors van de Suralco die nu zonder werk zitten vele anderen werkloos. “Er zijn bedrijven die mensen moeten afvloeien om het hoofd boven water te houden. Dit vanwege de ontwikkelingen in de afgelopen periode.”
Renten geeft verder aan dat Suriname zich in een zeer lastige periode bevindt en denkt dat het beter is dat de sociale partners bij elkaar moeten komen om de problemen concreet te bespreken. Hij kijkt uit naar een programma waar het bedrijfsleven achter kan staan om een beetje uit deze situatie te geraken. Doelend op het afschaffen van de invoerrechten.
In een schrijven aan de pers laat de VSB weten dat ze de C-47 op vrijdag 13 mei aanstaande niet zal toejuichen met hun protestmanifestatie. De VSB is van mening dat ze een belangrijke maatschappelijke functie heeft en er geloof in heeft dat de staat Suriname er alles aan zal doen om deze protestmanifestatie te voorkomen.
Ivan Summerville