De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB), heeft kennis genomen van uitspraken gedaan richting het Surinaams bedrijfsleven op een door C-47 gehouden assemblee van de arbeid op vrijdag 20 januari 2016.
De VSB is de mening toegedaan dat de regering tot op heden onvoldoende bereidheid heeft getoond om haar beleid drastisch aan te passen.
Tevens is de VSB ook van mening, dat er onvoldoende vertrouwen bestaat in de bereidheid tot veranderen. Desalniettemin heeft de VSB, in samenwerking met haar partners in het overlegplatform,
vooralsnog gekozen om middels het aanreiken van concrete oplossingsmodellen de regering ervan te overtuigen, dat haar beleid op nagenoeg alle punten drastisch moet worden gewijzigd.
De VSB vraagt eveneens aandacht voor het slepende conflict met een deel van de onderwijsbonden. De regering dient haar verantwoordelijkheid te nemen en moet gericht werken aan een voor alle partijen aanvaardbare oplossing.
De VSB en de vakbeweging, maar in het bijzonder, C-47, zijn traditioneel partners en één van de belangrijke pijlers van ons sociaal bestel, namelijk dialoog tussen de sociale partners, die essentieel is om uit deze crisis te raken.
Het dreigen met het inzetten van machtsmiddelen naar private ondernemingen om concessies af te dwingen, is voor deze fragiele economie onverstandig.
De VSB zal op zeer korte termijn in gesprek gaan met C-47, om de recente ontwikkelingen te evalueren en verder afspraken te maken.