Naast Nickerie had de brandweer de afgelopen dagen het behoorlijk druk met woningbranden, een autobrand en een beginnende brand.
De brandweer moest naar ruim vier woningbranden uitrukken, te weten: een woningbrand aan de Leningstraat, Goede Verwachting, Gompertstraat en Brownsweg. Ook moest die uitrukken voor een autobrand aan de Washingtonstraat en een beginnende brand bij slagerij Rossignol aan de Gemenelandsweg, geeft de voorlichting van het Korps Brandweer Suriname (KBS) te kennen.
Op 16 maart omstreeks 21.00 uur kreeg de brandweer een melding van een woningbrand aan de Leningstraat. Het ging om een laagbouwwoning die door drie gezinnen werd bewoond en in drie ruimtes was opgedeeld, waarvan twee delen geheel met inboedel door vlammen zijn verwoest. De brandweer heeft van de omstanders begrepen dat een kind met vuur speelde, dat de oorzaak van deze brand moest zijn geweest. Na ongeveer een half uur had de brandweer de brand onder controle.
In de ochtend van 18 maart, brak er brand uit aan de Goede Verwachting. De brandweer kreeg de melding van de politie omstreeks 10.58 uur. Ter plaatse was de laagbouw houten woning reeds helemaal afgebrand. De woning was niet aangesloten op het elektriciteitsnet en ook niet verzekerd. De woning en inboedel zijn geheel afgebrand. De oorzaak wordt onderzocht door de politie van Santodorp.
Op 19 maart omstreeks 16.38 uur kreeg de brandweer weer een melding van een woningbrand aan de Gompertstraat. De brandweer trof een afgelegen pand aan, waarvan de binnenkant in brand stond. Het ging bij deze om een houtstapel en een autowrak die in het pand waren opgeborgen. Een man die zijn intrek in het pand had, kon niet aangeven hoe de brand is ontstaan. Een voorbijganger die op een gegeven moment rook uit de woning zag, wist de brandweer te alarmeren. De woning was niet tegen brand verzekerd en ook niet aangesloten op het elektriciteitsnet. De politie van post Geyersvlijt is belast met het verdere onderzoek van de oorzaak van deze brand.
De brandweer van het district Brokopondo te Browsweg rukte in de vooravond van 20 maart uit naar een woningbrand te Wakibasu. De melding werd omstreeks 19.00 uur gedaan. De brandweer trof een uitslaande brand aan van een laagbouw houten woning, die door vier personen werd bewoond. Tijdens de brand was er niemand thuis en de brand werd door buren ontdekt. Volgens verklaringen van hen is de brand in een slaapruimte begonnen. De brandweer heeft een gascilinder van 28lbs uit het brandende huis kunnen verwijderen. Het huis en de complete inboedel zijn totaal door de vlammen verwoest. De politie van station Brownsweg is belast met het verdere onderzoek.
Vishmohanie Thomas