“Het vieren van het Chinese nieuwjaar dat begon als een bescheiden viering, is intussen uitgegroeid tot een nationale feestdag”, zei president Desi Bouterse vandaag bij de viering van het Chinese nieuwjaar in de Chinese vereniging Kong Ngie Tong Sang. President Bouterse en first lady Ingrid Bouterse-Waldring werden groots binnengehaald. Ook verschillende hoogwaardigheidsbekleders waren aanwezig bij deze viering.
Dit jaar heeft als kenmerk de rat. Voor de viering van deze dag kwamen veel Chinezen op de been, gekleed in hun traditionele klederdracht.
Het staatshoofd legde in zijn toespraak de relatie tussen Suriname en de Volksrepubliek China uit. Ook heeft hij kort gesproken over de verschillende gebieden van samenwerking. “Het vieren van elkaars gebruiken, begrip opbrengen voor elkaars zienswijze en het delen van elkaars keuken, is iets dat we als normaal ervaren in Suriname”, zei de regeringsleider.
Het vieren van elkaars feestdagen is voor ons slechts een leuke tijd, maar deze moet in het licht van verbinding worden gezien. Suriname is een klein land, maar ik geloof dat we groot kunnen zijn in het slaan van bruggen tussen culturen en geografische gebieden. Een voorbeeld hiervan is het vieren van het Chinese nieuwjaar, want dit maakt ons uniek in de regio, zei de president.

Verder gaf Bouterse aan, dat in 2019 Suriname de eer heeft gehad om een staatsbezoek te brengen aan Volksrepubliek China. Tijdens dit bezoek zijn grote politieke ontwikkelingen uitgewisseld. “We hebben overeenkomsten gesloten vanuit onderlinge verbondenheid. Belangrijk hierbij is dat beide partijen hebben aangegeven, te willen werken aan een strategisch partnerschap.”
Simone Awanna