Leerlingen van het lager beroepsonderwijs (lbo) kunnen nu voor vervolgonderwijs naar het Vocational College Suriname (VCS)MBO-DS. Dit is een nieuwe middelbare beroepsopleiding van het directoraat Beroepsonderwijs van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC). VCS is modulair opgezet volgens het Competency Based Education and Training (CBET).
ADVERTENTIE |
“De voorgaande jaren moesten lbo-leerlingen eerst naar de C-richting na het behalen van hun lbo-B diploma. Ze konden niet doorstuderen in hun vakrichting. Pas na de C-richting konden zij voor een andere studie kiezen. Deze opleiding is voor leerlingen van het lbo-onderwijs die een diploma hebben van de vakrichtingen Mode, Creatie en Commercie, Facilitaire Diensten, Horeca, Uiterlijke verzorging, Zorg en Welzijn. Het is een middelbare beroepsopleiding,” zegt publiciteitsvrouwe Rachel Giddings tevens coƶrdinator Kwaliteitszorg aan Suriname Herald. Giddings geeft verder aan dat muloleerlingen ook met hun mulodiploma kunnen deelnemen aan de opleiding.
Er bestaat een goede balans van vakkenintegratie, waaronder ICT, rekeninghoudend met de verschillende leerstijlen van studenten. De beroepsstage zal samen met specifieke bedrijven worden opgezet en uitgevoerd op basis van de vereiste competenties National Vocational Qualification (NVQās) en Caribbean Vocational Qualifications (CVQās).
Met deze opleidingen creƫert VCS pro-actieve, zelfstandige werknemers met beroepsinhoudelijke kwaliteiten om direct aan het arbeidsproces deel te nemen. Na het succesvol doorlopen van deze opleiding zijn de leerlingen ook verzekerd van een betere aansluiting op hbo-niveau in hun vakrichting.
Het huidige coƶrdinatieteam onder leiding van Cherida Bottenbley-Schet, heeft sinds 2018 gewerkt aan het curriculum met als uitgangspunt internationale beroepsstandaarden (CVQās) zoals voorgeschreven door de Suriname National Training Authority (SNTA).
Naomi Hoever