Kinderdagverblijf ‘Van huis naar een thuis’ te Welgelegen heeft vandaag opnieuw aandacht besteed aan de Internationale Dag voor de Rechten van Kind. Algemeen directeur Urmy van Kallen vindt deze dag belangrijk om aandacht te vragen voor al die kinderen die niet krijgen waar ze recht op hebben. Het Kinderfonds van de Verenigde Naties (Unicef) heeft hiervoor op 20 november 1989 een verdrag aangenomen. Hierin zijn de basisrechten van alle kinderen ter wereld vastgelegd.
ADVERTENTIE |
In 1993 tekende Suriname het Kinderrechtenverdrag en in 1999 had het interne werking na publicatie in het Verdragenblad. De Internationale Dag voor de Rechten van het Kind is een Universele Kinderdag. Elk jaar wordt het gevierd op 20 november. Voor het verblijf is dit jaar het derde jaar dat deze dag gememoreerd wordt. Deze dag is gisteren met de kinderen van het kinderdagverblijf/peuterschool gevierd.
Van Kallen heeft de gerenommeerde internationale boksarbiter Ricardo Huiswoud bereid gevonden om haar kinderen de basistechnieken verdedigen bij te brengen. Vervolgens mochten zij na het nuttigen van drank en vers fruit meespelen op het speelveld/speeltuin aan de Kasabastraat eveneens te Welgelegen. Deze speeltuin die in zwaar verval was geraakt heeft zij in samenwerking met de buurtgenoot Humphrey Molly, de heren Moenne van Reflex Lighting and Decor en H. Amattajib en overige sponsoren voor een groot deel toegankelijk en kindvriendelijk gemaakt, zodat die nu wederom bruikbaar is.
Deze activiteit is gehouden en bedoeld om te herinneren dat kinderen speciale rechten hebben. Vandaar er door haar gekozen is voor ‘het recht op sport en ontspanning’. Ouders, verzorgers zo ook de beleidsmakers moeten zich ervan bewust zijn dat ook Suriname zich gecommitteerd heeft aan het verdrag, dus is het een ieders taak om ervoor te waken dat de rechten van het kind gewaarborgd blijven.
Het kinderdagverblijf annex peuterschool waar Van Kallen leiding aan geeft zorgt er ook voor dat deze rechten sterk tot uiting komen door onder andere het bevorderen dat kinderen recht hebben op onderwijs, recht op een veilige en gezonde leefomgeving, recht op schoon drinkwater, recht op goede gezondheidszorg, recht op een eigen geloof en mening, recht om te spelen en recht op bescherming tegen oorlog, geweld en mishandeling.
“De viering van de Kinderrechtendag maakt ons attent op twee zaken. Het is goed dat het verdrag er is en dus is er alle reden om verheugd te zijn. Maar we weten ook – uit veel wetenschappelijk onderzoek en uit de praktijk van alledag – dat er nog heel veel werk te verzetten is,” zegt Van Kallen.