De voorzitter de Algemene Bond Personeel bij het ministerie van Binnenlandse Zaken (ABP Biza), Alisa Grant, heeft bedankt als leidinggevende van de organisatie. Op een algemene ledenvergadering (ALV) van de ABP-BIZA, die gehouden werd op 31 maart waren de leden erg verhit. In een video-opname waar Suriname Herald de hand op heeft weten te leggen, is te zien hoe de leden verhit waren en vervanging van de voorzitter opeisten.
ADVERTENTIE |
Dit komt omdat heel wat zaken volgens hun niet gerealiseerd zijn binnen twee jaar. Daarnaast is er een slechte communicatie vanuit de voorzitter naar haar leden en shopstewards toe, geven ze aan. De leden gaven verder aan dat de leiding van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza), de bond niet serieus neemt. Zaken over de leden worden vaak niet afgehandeld. Simpele zaken zoals het ophalen van salarisslips en werkgeversverklaringen geschieden onder personeelsonvriendelijke omstandigheden.
Ook het opbrengen van leden van de bond wordt nog steeds op de lange baan geschoven. Het is steeds Jermain Ligeon, ondervoorzitter van de bond, die volgens de leden zich over het wel en wee van de leden ontfermt. In hem zien zij een sterke strijder, die opkomt voor de belangen van de leden. De leden die gebelgd waren hebben meer geloof in de ondervoorzitter, dan in de Grant.
Zij hebben ter plaatse geëist dat de hamer overgedragen wordt aan ondervoorzitter Ligeon. “Het is gebleken dat zij het werk niet aankan en vaak over zich heen laat lopen door de leiding van het ministerie, waardoor na maanden nog steeds geen bevredigende oplossing is in diverse vraagstukken de leden rakende,” gaven zij aan.
Nadat voorzitter Grant, het voorstel van de leden aanhoorde, heeft ze gelijk gevraagd wie Ligeon als voorzitter wil hebben en dit middels handopsteking te bevestigen. Meer dan 90 procent van de leden heeft hun hand opgestoken. Vervolgens heeft de voorzitter tijdens de vergadering het voorzitterschap overgedragen aan Ligeon en verliet de vergaderzaal direct.
De vergadering werd verder voorgezeten door de ondervoorzitter, die de leden de gelegenheid gaf om hun zegje te doen. Diverse punten werden genoteerd. De vergadering werd daarna tot een nader te bepalen datum verdaagd.