De Surinaamse Politiebond (SPB) heeft haar acties opgeheven. De basispolitie, de Motor Surveillance Dienst (MSD), het Regio Bijstandsteam (RBT) en de Vuurwapenafdeling zullen weer actief zijn. De Politiebond blijft echter wel in beraad wat inhoudt dat ze in vergadering blijft. De minister van Justitie en Politie (Juspol) heeft een kortgeding aangespannen tegen de bond om de acties op te heffen.
De voorzitter van de Politiebond, Poetini Atompai, heeft vandaag de aanwezigen bij de protestactie voorgehouden dat ervoor wordt gekozen om de acties op te heffen en wel vanwege strategische redenen. De bond wil niet gevonnist worden. Er is een schikking getroffen door de rechter.
De eis om het ontslag van Raoul Hellings en Sergio Gentle in te trekken blijft rechtovereind. De kortgedingrechter is volgens Atompai voorgehouden dat de acties worden opgeheven omdat ze in gesprek zijn met de regering.
Revelino Eijk benadrukt dat de bond in beraad blijft. Hij legt uit dat de Politiebond een dagvaarding heeft gehad waarin ze is opgeroepen om bij de kortgedingrechter te verschijnen. De overheid, in deze Juspol, heeft aangevoerd dat de bond zich schuldig maakt aan een onrechtmatige werkneerlegging. Juspol heeft gevorderd dat de actievoerende leden onmiddellijk het werk moeten hervatten omdat er geen sprake is van een arbeidsconflict. āWe moeten zaken strategisch benaderen en dat hebben we ook gedaanā, zegt Eijk die secretaris is van de bond.
Als bondsbestuur is besproken dat voorkomen moet worden dat de bond een vonnis krijgt. Er is toen gesteld dat aan de hand van een technische benadering de bond de acties opheft, maar dat de bond in beraad blijft. Het beraad houdt in dat omdat de bond in onderhandeling is met de overheid, de bond in vergadering blijft. Aan dat recht kan niemand komen, benadrukt Eijk.

Atompai hield de actievoerenden voor dat de gesprekken met president Chan Santokhi vandaag plaatsvinden. Hij heeft een onderhoud gehad met de president en die heeft te kennen gegeven dat er eerst met de korpschef en de Juspol-minister gesproken wordt en daarna met de bond. Atompai zegt dat men het gesprek moet afwachten en op basis van wat uit de bus komt er een beslissing genomen kan worden over welke stappen de bond zal nemen. āOp basis van de resultaten bepalen we hoe we weer bij elkaar komenā, zegt hij.
Het is de bedoeling dat de leden van de bond en sympathisanten morgen weer bij elkaar komen in vergaderingsverband omdat het recht om te vergaderen is verankerd in de grondwet. āZolang je minimaal 100 mensen hebt, ben je goed om te protesterenā, zegt hij. In de drie dagen dat de Politiebond in actie is, heeft die voldoende laten blijken dat ze de strijd aankan.
Atompai liet eveneens weten dat de rekruten lid zijn van de Politiebond en dat zij de actie mogen ondersteunen. In een algemene ledenvergadering is het aspect van de rekruten besproken en daar is het besluit genomen dat de rekruten lid mogen worden. āAls je hier staat kan niemand je iets doenā, verzekert Atompai de rekruten.