In het district Nickerie hebben 400 personen op 12 november een voedselpakket ontvangen. Personen, die een tegoedbon hadden, konden voor zo’n levensmiddelenpakket in aanmerking komen. Volgens initiatiefnemer Gloria Lie Kwie Sjoe van Stichting Weid Mijn Lammeren zijn de pakketten een geschenk van mede-gelovigen.
De bonnen werden verdeeld onder andere door leerkrachten op scholen, kerkelijke werkers en opvanginstellingen. De lokale coördinator pastor Giliano Eli was heel tevreden met de pakkettenactie die om 10.00 uur was afgerond. Er is ook gezorgd voor een bus, die mensen heeft opgehaald in Klein en Groot Henarpolder.
Elk pakket had een waarde van SRD 320 met daarin onder andere bruine bonen, spijsolie, rijst en sardien. Het belangrijkste dat de organisatie wilde geven was niet enkel een pakket, maar ook wat liefde en hoop. Er is gezongen en waar dat op prijs werd gesteld is ook voor mensen gebeden. Ook werd er niet gelet op religie, leeftijd, of afkomst.
Een oma met zes jonge kinderen in haar kielzog nam glimlachend haar pakketten in ontvangst. Een Dominicaanse vertelde de werkers dat zij naar Suriname is gekomen om in een bar te werken. Verder gaf zij aan het zwaar te hebben en dat ze liever alleen nagels wil doen. Het pakket bleek een hulp te zijn voor haar, omdat na betaling van de huur er niet veel overblijft om de maand rond te komen.
Eerder dit jaar zijn er in Paramaribo op Frimangron 1000 pakketten verdeeld. Er wordt naar gestreefd om nog vóór het einde van dit jaar, meerdere districten aan te doen. “We zijn blij met de medewerking van de Nickeriaanse kerkleden en vrijwilligers, waardoor alles vlot, eerlijk en ordelijk is verlopen,” zegt Lie Kwie Sjoe.