De brandstofprijzen zijn al geruime tijd een gespreksonderwerp tussen de oliemaatschappijen en de regering. Gisteren is hierover breedvoerig gesproken in de regeringsraad onder leiding van president Chan Santokhi. De subsidie die momenteel wordt gegeven op diesel kost de staat heel veel geld. āDe regering bekijkt mogelijkheden om deze subsidie heel voorzichtig af te bouwen,ā aldus minister Stanley Raghoebarsing van FinanciĆ«n en Planning.
De huidige dieselprijs is bij lange na nog niet marktconform en zorgt voor een enorme druk op de financiĆ«n van de regering. Minister Raghoebarsing geeft aan dat het geld beter besteed kan worden. āWe zouden het geld voor bijvoorbeeld de onderwijs- of gezondheidssector kunnen gebruiken.ā Hij zegt dat president Santokhi reeds in november vorig jaar had laten doorschemeren dat de situatie onhoudbaar is voor de regering en dat er spoedig verandering hierin moet komen.

Minister Raghoebarsing merkt op dat de subsidie wel zal blijven voor de sociale groepen. Echter zal er eerst gepraat worden met alle actoren zoals het bedrijfsleven, de vakbonden en de bus- en boothouders alvorens deze maatregelen genomen zullen worden.
De bewindsman voegt eraan toe dat de regering de sociale maatregelen goed in orde wil hebben voordat de officiĆ«le prijzen voor brandstof vastgesteld worden. āHet loslaten van brandstofprijzen is niet nieuw in ons land,ā stelt de FinanciĆ«nminister.
De regering zal moeten afbouwen op de subsidie, maar zodanig dat er opvang is voor de groepen die het zwaar hebben. De minister benadrukt dat er geen vrees hoeft te zijn. Binnen de regeringsraad zijn alle ministers het erover eens dat er goede afstemming moet zijn en dat de subsidie geleidelijk aan moet plaatsvinden. āOok de brandstofvoorziening blijft gegarandeerd,ā aldus minister Raghoebarsing.