Readytex Art Gallery herdenkt vandaag een bijzondere bigi yari. Het is namelijk precies 30 jaar geleden dat voor het eerst de deuren van de galerie, toen nog boven de souvenirzaak, opengingen. Deze dag zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Er wordt een groepsexpositie Ecology – 30 years Readytex Art Gallery, een visuele reis door drie decennia beeldende kunstontwikkeling in de galerie gehouden.
ADVERTENTIE |
De samenstelling van de expositie was in handen van een gemengd curatorsteam bestaande uit beeldend kunstenaar Rinaldo Klas, kunstenaar en curator Miguel Keerveld en kunst- en cultuurconsultant Aruna Mungra. Rinaldo Klas, vanaf het prille begin een belangrijke steunpilaar van de galerie, is tevens de erekunstenaar van deze expositie.
Als leidraad voor de opbouw van de tentoonstelling zijn uit de drie decennia van het bestaan van de galerie eerst werkstukken van deze stonfutu geselecteerd. Geïnspireerd door deze selectie stelden de curators een chronologisch opgebouwde collectie samen bestaande uit werk van alle aan de galerie aangesloten beeldend kunstenaars, gerangschikt naar de onderling met elkaar verbonden thema’s: mens/natuur, spiritualiteit en abstractie.
Deze onderlinge verbondenheid is terug te vinden bij de verschillende actoren van de galerie: de kunstenaars, Readytex-teamleden, kopers, verzamelaars en kijkers. Er is een doorlopende kruisbestuiving en wisselwerking die weer leidt tot kunstontwikkeling, al drie decennia lang: Ecology-30 years Readytex Art Gallery.
Ecology-30 years Readytex Art Gallery is na de opening morgen om 19:30 uur, te bezoeken van 10 februari tot en met 4 maart, gedurende de reguliere openingstijden van de galerie. Deze zijn van maandag tot en met vrijdag van 8:00 -16:30 uur en op zaterdag van 8:30 -13:30 uur.