De leerkrachten van een basisschool op Beekhuizen zijn in beraad. Ze weigeren aan het werk te gaan, omdat een moeder een leerkracht heeft geklapt en er wordt niets gedaan. Het lijkt alsof er een soort bandeloosheid is in het onderwijs, voert VHP-parlementariër, Reshma Mangre, aan tijdens de begrotingsbehandeling in het parlement.
Ze vraagt aandacht voor deze kwestie, want er wordt niet opgetreden, haalt ze aan. Een leerling van een klas was woensdag verwikkeld in een vechtpartij. De leerling is toen uit de klas gelopen en de leerkracht probeerde hem nog tegen te houden. Hij is vervolgens naar zijn moeder gegaan om zijn relaas te doen.
Zijn moeder kwam niet lang daarna naar school en is zonder zich aan te melden, gegaan naar de klas van haar zoon. Ze heeft de desbetreffende leerkracht uitgescholden. De leerkracht kreeg eveneens een klap van de moeder, voerde Mangre aan.
De parlementariër vraagt aandacht voor het feit dat nu ook leerkrachten aangevallen worden in de klassen en hiertegen wordt er niet opgetreden. “Kinderen doen wat ze willen”, zegt ze.
Er vinden vechtpartijen op school plaats. Er is al enige tijd sprake van moreel verval op de scholen. Het wordt alleen maar van kwaad tot erger, waarbij nu een leerkracht wordt aangevallen door een ouder.