Jaarlijks staat 8 maart in het teken van Internationale Vrouwendag. Tijdens deze dag staan we stil bij gendergelijkheid. Dit jaar is het thema “Onbeperkt leefbaar”. Er gebeuren verschrikkelijke dingen in de wereld. Van een pandemie, natuurrampen en oorlogen tot ongelijke kansen, armoede en nog veel meer. Daardoor lijkt het alsof onze leefomgeving steeds beperkter wordt, zegt president Chan Santokhi ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag.
Wij weten als geen ander wat de kracht van de vrouw is in collectieve strijd in en buiten Suriname. Kijk maar naar het Bureau van de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS); een workforce van 80 procent vrouwen op het bureau. Ook onze regeermacht bestaat uit een workforce van vrouwen.
We moeten trots zijn op onze vrouwen. Tijdens deze dag staan we stil bij wat vrouwen kunnen doen om ons leven weer onbeperkt leefbaar te maken. Laten wij samen in Suriname eraan werken om de leefsituatie van de vrouw verder te verbeteren. Ik feliciteer de Surinaamse gemeenschap, maar in het bijzonder de vrouwen met deze dag en zeg ze de steun toe in hun streven.