De 43-jarige Romiram Khan, de verdachte in de moordzaak op Esselien, de zus van zijn vriendin, is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar. De moord wordt verondersteld te hebben plaatsgevonden in de nacht van 30 juli 2016. In datzelfde jaar werd het levenloze lichaam van Esselien aangetroffen op een adres in Nickerie. Haar zus Reshma en enkele buurtbewoners ontdekten het ontzielde lichaam.
Reshma was de constante mishandelingen door haar partner Khan zat en besloot bij haar zus Esselien in Paramaribo te gaan wonen. Khan bleef achter in het huis van Reshma. In juli van datzelfde jaar reisde ze samen met Esselien en een kind naar Nickerie om een aantal zaken te regelen.
Bij haar aankomst thuis en na te hebben opgemerkt dat Khan duidelijk onder invloed van alcohol was, besloot ze de nacht door te brengen bij haar buurvrouw. Esselien ging met haar kind naar het huis van Reshma.
De volgende ochtend, toen Reshma geen reactie kreeg ondanks haar pogingen om Esselien telefonisch te bereiken, stuurde ze de dochter van haar buurvrouw om te onderzoeken wat er aan de hand was. De dochter kwam terug en deelde mee dat Esselien niet reageerde op haar geroep en geklop, maar dat ze wel het kind luidkeels hoorde huilen.
Reshma en haar buurvrouw besloten zelf naar de woning te gaan en ontdekten dat de deur van binnenuit was afgesloten. Ze riepen een buurman te hulp, die uiteindelijk de deur forceerde. Tot hun afgrijzen zagen ze Esselien levenloos op het bed liggen, haar hoofd bedekt met bloed.
De politie werd ingeschakeld. Er werden geen tekenen van inbraak gevonden. Wel viel het hen op dat een zijraam niet volledig gesloten was. Van Khan ontbrak elk spoor. Het bleek dat hij inmiddels naar Guyana was gevlucht. Pas na 6 jaar, in 2022, werd hij door de politie aangehouden.
Khan beweerde dat het zijn vrouw Reshma was die haar zus met mokerslagen had aangevallen. Echter weerlegden buurtbewoners deze verklaring en zeiden dat Reshma de nacht bij hun had doorgebracht. Op de rechtszitting bleef Khan volhouden dat hij zijn inmiddels overleden vriendin probeerde te beschermen en daarom aan zijn moeder en zus in Guyana had verteld dat hij Esselien met een moker had gedood.
De officier van justitie eiste op een eerdere zitting een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 25 jaar, met aftrek. De rechter kon zich terugvinden in de strafeis van de officier van justitie en legde hem eveneens een gevangenisstraf op zoals gevorderd.
De verdachte Khan ontbrak tijdens de rechtbankzitting, aangezien hij op 18 juli een ontsnappingspoging ondernam. Tussen 05.15 uur en 05.45 uur wist hij te ontsnappen uit het cellenhuis van politiebureau Henar.