Bewoners uit Moengo en Albina zijn gedupeerd door het uitvallen van de staatsbussen. Niet alleen degenen die gebruikmaken van het staatsvervoer worden gedupeerd, maar ook schoolkinderen omdat de schoolbussen niet rijden en boten aan de ketting blijven. Dit zou al weken het geval zijn, omdat de boot- en bushouders in actie zijn. Zij hebben nog geen geld ontvangen van de staat voor hun verrichte werkzaamheden.
De bewoners die afhankelijk zijn van de staatsbussen, moeten nu meer betalen voor particulier transport. Waar ze voorheen SRD 50 betaalden voor een rit, moeten ze nu SRD 300 tot SRD 500 betalen per persoon.
Een verkoopster uit Moengo geeft aan dat ze voorlopig niet naar Paramaribo afreist. Ze heeft het geld niet om de hoge tarieven van de particuliere bussen te betalen.” Om naar Albina te gaan vanuit Moengo moet ik SRD 300 betalen. Elke dag heen en terug is te veel voor mij”, zegt ze.
Ook leerlingen kunnen door het uitvallen van het transport de school niet optimaal bezoeken. Ook in de repetitieronden konden de scholieren zich niet aanmelden vanwege de actie.
Het is nog niet duidelijk wanneer de gelden aan de bus- en boothouders zullen worden uitbetaald. Voorzitter van de Organisatie van Boot- en Bushouders in Suriname (OBS), Antonius Pokie, voelt zich beetgenomen door de regering. De regering houdt zich volgens hem niet aan gemaakte afspraken. De OBS eist een uitbetaling van tenminste twee maanden alvorens de bussen weer kunnen rijden en boten zullen varen.
De directeur van het Nationaal Vervoer Bedrijf (NVB), Fariyal Renfurm, was niet bereikbaar voor een reactie.

