Stoelen, tafels, printers, gordijnen en zelfs bedden werden gisteren uit de kantoorruimtes van Times Mall NV ontruimd en langs het gebouw aan de Steenbakkerijstraat geplaatst. Het betreft hier bezittingen van de voormalige eigenaar van het pand. “Wij hebben geen enkel bewijs in handen dat er overgegaan kan worden tot ontruiming”, zegt Emanuel Enjoem, manager van Times Mall Suriname, tegenover Suriname Herald, terwijl hij toekijkt hoe hun eigendommen uit het gebouw worden gezet.
ADVERTENTIE |
Het pand is geveild en heeft nu een nieuwe eigenaar. De nieuwe eigenaar, die niet bij naam genoemd wil worden, geeft aan dat de ontruiming wel rechtmatig is, gebaseerd op een vonnis van de rechter op 6 december dat in het voordeel is van de schuldeiser.
Financieel probleem
Enjoem geeft aan dat het probleem voor de voormalige eigenaar begon tijdens de covid-19-periode, toen ze te maken hadden met strenge regels en de winkeldeuren gesloten waren. Na de normalisatie hebben ze eindelijk hun deuren weer kunnen openen voor het publiek.
In de tussentijd is er een investeringskrediet genomen bij de bank en de aflossing is niet verlopen zoals het moest. Daarna ging het financieel beter, waardoor de ondernemer in staat was zijn schulden aan de bank af te lossen.
Waar ze dachten dat ze op schema waren, werden ze slachtoffer van de rellen van 17 februari. De rellen en plunderingen op die zwarte vrijdag hebben veel huurders getroffen. De schade voor sommigen was zo groot dat ze hun unit moesten opzeggen.
“We waren niet meer in staat aan de betalingsverplichting te voldoen aan de Hakrinbank,” zegt Enjoem. De schuldeiser heeft hen meerdere keren aangeschreven, waarna de bank het pand op de veiling heeft gezet. Enjoem wil niet uitweiden over het juridische aspect van de zaak omdat het nog bij de rechterlijke macht ligt.
Veiling en ontruiming
Na de veiling is er een nieuwe eigenaar in beeld. Hij legt uit dat terwijl ze bezig waren met de bank, ze van de nieuwe eigenaar een aanmaning kregen in september om het pand binnen een week te ontruimen. Als reactie daarop hebben ze een kort geding aangespannen voor stopzetting van de ontruiming. Hierna is er uitspraak gekomen in het voordeel van de nieuwe eigenaar, waarin staat dat er overgegaan kan worden tot ontruiming.
Enjoem legt uit dat hen was gevraagd te wachten met de ontruiming totdat de zaak in bodemprocedure is aangevochten. Enkele dagen geleden werden ze door de advocaat op de hoogte gesteld dat er overgegaan zou worden tot ontruiming. Hij blijft erbij dat ze geen enkel bewijs van de rechter hebben dat wijst op de rechtmatigheid van de ontruiming.
Volgens hem hebben ze geen redelijke termijn gekregen om zelf te ontruimen, en bovendien vindt de ontruiming plaats op een zaterdag. Hij is ook niet te spreken over de spullen die kapot zijn gemaakt tijdens de ontruiming. De beveiliging is ingezet om toezicht te houden op de eigendommen, zodat niemand ermee vandoor gaat.
Nieuwe eigenaar
De nieuwe eigenaar spreekt de beschuldigingen van de tegenpartij, de oude eigenaar, tegen. Er was eerder een kort geding aangespannen door de voormalige eigenaar voor stopzetting van de ontruiming in september. Daarna was er een comparitie van partijen gelast.
Onlangs op 6 december heeft de rechter in het voordeel van de schuldeiser beslist. Volgens de nieuwe eigenaar is er juist niet meegewerkt om de ontruiming door de deurwaarder vlot te laten verlopen, waardoor de deurwaarder de kantoorruimtes moest betreden via forcering.
Sinds 6 december, na de uitspraak van de rechter, is er gemeld dat ze moesten ontruimen, en tegelijkertijd is de nieuwe eigenaar van mening dat ze sinds september de gelegenheid hebben gehad om dat te doen. Er is integendeel niet meegewerkt, want er werden geen sleutels overhandigd om toegang te krijgen tot de kantoorruimtes.
Niemand gaat weg
De nieuwe eigenaar benadrukt dat hij geen boeman is en wil dat Times Mall blijft draaien. Bestaande huurders en personeel hoeven niet te vrezen dat ze worden weggestuurd, zoals hen is verteld. Hij ziet daar geen enkel voordeel in; integendeel mogen meer ondernemers aankloppen voor een unit. Huurders en personeel is gevraagd zich te registreren. “Ik ga niemand brodeloos maken,” aldus de nieuwe eigenaar van Times Mall.