Obed Kanapé, fractieleider van de ABOP/PL-fractie, wil alleen projecten op de begroting die uitgevoerd kunnen worden. Tijdens de begrotingsbehandeling van gisteren heeft hij de regering gevraagd om geen projecten op de begroting op te nemen als er geen of onvoldoende middelen beschikbaar zijn om die projecten uit te voeren.
Kanapé is van mening dat het niet correct is dat projecten op de begroting geplaatst worden, maar dat de desbetreffende ministeries in de uitvoering moeten blijven vragen naar de middelen zonder resultaat. Hij verwees in zijn betoog naar de maand oktober, waarbij grote delen van de samenleving geen of niet voldoende water kregen uit de kraan.
De ABOPL/PL-fractieleider herinnerde dat de president op een persconferentie aangaf, dat SRD 7 miljoen ter beschikking van de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) wordt gesteld om het probleem op te lossen. Kanapé zei dat drie maanden verder de SWM nog niet over de middelen beschikt, terwijl vele malen daarnaar is gevraagd.
Volgens de parlementariër zou het beter zijn om het volk te vertellen dat het probleem nog niet opgelost kan worden dan dat een belofte wordt gedaan die niet nagekomen wordt. Hij benadrukte dat zo de regering twee problemen op haar bord krijgt namelijk een vertrouwens- naast het waterprobleem.
De volksvertegenwoordiger wilde weten of het geld nu wel of niet overgemaakt zal worden. Kanapé wees in zijn betoog ook op het probleem dat als er middelen beschikbaar gesteld moeten worden en het niet gebeurt, dit vertraging creëert bij de uitvoering en systematische achteruitgang veroorzaakt bij de verschillende ministeries die steeds om geld moeten vragen.
Hij riep de regering op om verspilling te voorkomen en projecten van vorige regeringen te continueren en op te leveren. Ook vroeg hij dat de overheid bij nieuwe projecten alleen begint aan de projecten waarvan men zeker is dat er voldoende middelen beschikbaar zijn om die af te ronden.
Kanapé vroeg in zijn betoog ook waarom het zo is dat ministeries geen middelen kunnen aanspreken, maar presidentiële commissies wel. Hoewel de volksvertegenwoordiger in zijn vorige betoog tijdens de jaarrede de fragmentatie van de ministeries afkeurde, zei hij gisteren dat als het werk zo gedaan kan worden voor de samenleving, de president misschien voor elk prioriteitsgebied een presidentiële commissie kan benoemen, aangezien de commissies rechtstreeks de middelen kunnen aanspreken. Belangrijk is voor Kanapé dat de regering het werk doet.