Het nieuwgekozen bondsbestuur bij het Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA), onder leiding van Gideon Wielingen, zal vrijdag officieel het roer overnemen van het bestuur-Breinburg. Max Breinburg kijkt ernaar uit dat het nieuwe bestuur het vakbondswerk verder zal voortzetten. De overdracht zal vrijdag plaatsvinden bij de Centrale Penitentiaire Inrichting (CPI) Santo Boma.
Voor Gustaaf Gallant, die zich had gekandideerd maar niet gekozen werd, is het een pluspunt dat de bestuursverkiezing zonder enige problemen heeft plaatsgevonden. Hij had zich gekandideerd omdat het naar zijn zeggen een wens was van de leden hem weer als bondsvoorzitter te hebben. Echter kwam het niet zover.
De gewezen voorzitter merkt op dat het voor het eerst voorkomt dat eenieder spontaan heeft meegewerkt bij een bestuursverkiezing. Het was de derde bestuursverkiezing bij het KPA, maar wel ook de eerste sinds 2007. Dit omdat de leden toen geen verkiezingen wilden. In 2010 moesten er weer verkiezingen gehouden worden, maar ook die vonden geen voortgang.
Een groep PA’s kwam op en zij spanden een rechtszaak aan. De verkiezingen werden toen niet meer gehouden, omdat bepaalde zaken geëffectueerd moesten worden vanuit de overheid. Gallant: “En als de verkiezingen zouden komen, zou het weer een turbulent ding worden er we hadden afgezien van de bestuursverkiezing.”
“Als er een nieuwe groep zou komen, zou het weer drie maanden duren en dat is ook de reden waarom ik de slapende voorzitter werd,” verwoordt Gallant de situatie. Hij werd toen fungerend voorzitter. Ook Gallant kijkt uit naar voortzetten van het vakbondswerk door de nieuwgekozen voorzitter Gideon Wielingen.