Na vijf dagen heeft het ministerie van Openbare Werken (OW) onder leiding van minister Riad Nurmohamed een oplossing gepresenteerd voor de verkeersproblemen die zijn ontstaan na de afsluiting van de Van ‘t Hogerhuysstraat. In samenwerking met de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) heeft de Project Implementatie Unit (PIU) een plan opgesteld. Door directe bijsturing met adviezen en tips zal het verkeer naar verwachting soepeler verlopen.
Aanvankelijk was er een planning van twee tot drie dagen voorzien, maar deze is uitgebreid naar vijf dagen om tot passende oplossingen te komen. Minister Nurmohamed benadrukt dat de doorstroming van het verkeer na deze periode verbeterd moet zijn, hoewel hij erkent dat het voor veel weggebruikers even wennen zal zijn, gezien het frequente gebruik van de Van ‘t Hogerhuysstraat en de Saramaccadoorsteek.
Daarnaast nodigt de minister de samenleving uit om tips aan te dragen, waarop de politie kan inspelen. Het ingenieursbureau en het ministerie van OW werken in samenwerking met andere partijen aan de oplossing.
Weggebruikers hebben gisteren hinder ondervonden van drukte en files op de wegen als gevolg van de brugsluiting. De werkzaamheden aan de brug van de Van ‘t Hogerhuysstraat zijn gisteren gestart. Deze brug blijft gedurende een jaar gesloten.
Het project omvat drie hoofdonderdelen: de bouw van de brug, herstructurering van de Van ‘t Hogerhuysstraat en omgeving, en de ontwikkeling van een nieuwe parkeerplaats bij de Nieuwe Haven, inclusief alle verkeersinstallaties. De contracten voor de brugbouw zijn reeds getekend, terwijl die voor de Nieuwe Haven recent zijn afgerond.